gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Orange the World: samen tegen geweld tegen vrouwen

Orange the World podcast artikel

Geweld tegen vrouwen begint niet altijd met een klap. Soms begint het met een kleinerende opmerking, intimidatie of het langzaam afbreken van iemands zelfvertrouwen. In aanloop naar het Orange the World-event in Peel en Maas gaan vijf betrokken vrouwen hierover openhartig met elkaar in gesprek. Hun boodschap: kijk niet weg en doorbreek het zwijgen.

 | Aangepast op

Karin Jacobs zet zich samen met Leny Reuls, Tiny Valckx en Francy Boes (alle drie van ZijActief Panningen) en Nicole Tubée in om geweld tegen vrouwen bespreekbaar te maken.

Huiselijk geweld

Voor Karin is het onderwerp persoonlijk. Ze maakte zelf huiselijk geweld mee en weet hoe moeilijk het kan zijn om hierover te praten. Ook Tiny kent de gevolgen van dichtbij. Een vriendin van haar werd jarenlang mishandeld door haar partner. Pas toen het geweld ernstig escaleerde, durfde zij hulp te zoeken.

Francy raakte betrokken na een lezing over vrouwenhaat. Ze ontdekte hoe vaak vernedering, controle en kleinering voorkomen, ook in de eigen omgeving. Nicole benadrukt dat geweld niet altijd zichtbaar is. Woorden, blikken en intimidatie kunnen diepe emotionele littekens achterlaten.

Van stilte naar stem

Naast het Orange the World-event starten Tiny en Nicole het initiatief 'Van stilte naar stem – Je bent niet alleen'. Zij willen maandelijks een veilige ontmoetingsplek bieden aan vrouwen die geweld of grensoverschrijdend gedrag hebben meegemaakt.

De bijeenkomsten krijgen geen vast programma. De deelnemers bepalen zelf wat ze willen delen. Luisteren, vertrouwen en verbinding staan centraal. Ook vrouwen die hun ervaringen al langer achter zich hebben, zijn welkom.

Leny vindt het belangrijk dat ZijActief aandacht besteedt aan dit maatschappelijke probleem. Als vrouwenvereniging wil ZijActief vrouwen een hart onder de riem steken en bijdragen aan bewustwording.

Niemand staat alleen

Tijdens het gesprek delen de vrouwen ook ervaringen met intimidatie en ongewenste aanrakingen. Sommige gebeurtenissen vonden tientallen jaren geleden plaats, maar hebben nog altijd impact.

Met Orange the World willen de vijf vrouwen laten zien dat geweld vele vormen kent en dat iedereen iets kan betekenen. Soms begint dat simpelweg met luisteren, iemand geloven en niet wegkijken.

Hulp nodig? Neem gratis en anoniem contact op met Veilig Thuis via 0800-2000. Bij direct gevaar bel je 112.

Lees ook

Jesse Janssen

Jesse Janssen (26) stapt de ring in: “Ik doe niet mee om te verliezen, maar om te winnen”

Voor Jesse Janssen (26) draait sport om meer dan alleen fit blijven. Als personal trainer helpt hij anderen hun fysieke en mentale doelen te bereiken. Nu staat hij zelf voor een flinke uitdaging: de boksring instappen. Met een goede voorbereiding, een flinke dosis doorzettingsvermogen en een duidelijke winnaarsmentaliteit kijkt hij uit naar zijn gevecht bij Boxing Peel en Maas.

Afbeelding persbericht overname Samen in Beweging - Dien & Roy

Negen neemt Samen in Beweging over

Het beweegprogramma Samen in Beweging krijgt vanaf 1 januari 2027 een nieuwe eigenaar. Negen uit Meijel neemt het initiatief over van oprichter Dien van Dinter. Daarmee blijft het programma, dat wekelijks ruim 750 ouderen in Noord-Limburg in beweging brengt, behouden. Ook de twintig docenten blijven betrokken en Dien zelf blijft actief als docent.

Orange the World podcast artikel

Orange the World: samen tegen geweld tegen vrouwen

Geweld tegen vrouwen begint niet altijd met een klap. Soms begint het met een kleinerende opmerking, intimidatie of het langzaam afbreken van iemands zelfvertrouwen. In aanloop naar het Orange the World-event in Peel en Maas gaan vijf betrokken vrouwen hierover openhartig met elkaar in gesprek. Hun boodschap: kijk niet weg en doorbreek het zwijgen.

Plantenkwekerij

Beringse plantenkweker brengt jonge boomkwekers samen

Renske van Riel uit Beringe had nooit gedacht dat ze in de sierplantenkwekerij van haar ouders zou gaan werken. Inmiddels voelt ze zich er helemaal thuis. Tijdens de zesde Landelijke Jongerendag Boomkwekerij in Beringe zette ze zich in om jonge vakgenoten met elkaar in contact te brengen.

Epica Facebook

Reuverse metalband viert 25-jarig jubileum met eigen festivaldag op South of Heaven

De symfonische metalband Epica, met zijn roots in Reuver, viert in 2027 het 25-jarig bestaan op bijzondere wijze. De band krijgt op vrijdag 4 juni een eigen festivaldag tijdens South of Heaven in Maastricht. Daarmee keert ook het door Epica georganiseerde Epic Metal Fest terug.

woningen

VAC Wonen: ‘Toegankelijke woningen voorkomen hogere zorgkosten’

Woningen moeten niet alleen geschikt zijn voor de bewoners van vandaag, maar ook voor die van morgen. Dat stelt VAC Wonen Limburg Noord in een brief aan de politieke partijen in Peel en Maas. De organisatie maakt zich zorgen over de toegankelijkheid van nieuwbouwwoningen en roept de gemeente op om bestaande regels beter te controleren.