De Nederlandse waterpolomeiden Onder 16 hebben zich geplaatst voor de halve finale van het EK. In de kwartfinale werd Rusland met 7-10 verslagen na een sterke teamprestatie. Laura Renkers was met vier treffers de grote uitblinkster, terwijl de Meijelse Imke Claessens opnieuw een belangrijke rol speelde in de Nederlandse defensie.
Oranje begon uitstekend aan de wedstrijd. Rusland, traditioneel een fysiek sterke ploeg, zette veel druk en verdedigde hoog. Toch was het Nederland dat al vroeg de score opende via een knappe midvooractie van Ghitte van Evert. De eerste periode werd afgesloten met een 1-2 voorsprong.
In de tweede periode kreeg Oranje het lastiger. Hoewel het spel verzorgd bleef, vielen enkele beslissingen rond de midvoorpositie niet in Nederlands voordeel uit. Rusland profiteerde daarvan en kwam halverwege de wedstrijd langszij: 3-3.
Na de rust stelde bondscoach Erik Brugue zijn ploeg tactisch bij. In de aanval speelde Nederland met een extra aanvaller, waarna in de omschakeling weer snel werd teruggewisseld naar een verdediger. Die tactiek pakte uitstekend uit. Oranje won de derde periode met 2-4 en nam een comfortabele 5-7 voorsprong.
In de slotperiode drukte Nederland definitief door. Rusland verloor steeds meer grip op de wedstrijd en gokte tijdens een manmeersituatie door de keeper te vervangen voor een extra veldspeelster. Oranje veroverde de bal en Laura Renkers profiteerde optimaal door vanaf afstand in het lege doel te schieten: de beslissende treffer. Ook de vierde periode ging met 2-3 naar Nederland, waardoor de eindstand op 7-10 werd bepaald.
Verdedigend stond Oranje opnieuw als een huis en kreeg het slechts zeven doelpunten tegen. Laura Renkers werd met vier doelpunten uitgeroepen tot Player of the Match. Ook aanvoerster Ghitte van Evert speelde een sterke wedstrijd op de midvoorpositie. De Meijelse Imke Claessens had eveneens een belangrijk aandeel in de overwinning. Zij organiseerde de verdediging uitstekend, hield haar ploeggenoten voortdurend scherp en bekroonde haar optreden bovendien met een doelpunt.
De kracht van deze Oranjeploeg zit vooral in het collectief. De speelsters werken voor elkaar, helpen elkaar, vieren elkaars successen en slepen elkaar door moeilijke fases van de wedstrijd.
Vrijdag wacht de halve finale tegen Spanje, die om 19.00 uur begint. In de groepsfase verloor Oranje nog van de Spaanse ploeg, maar in de knock-outfase krijgt Nederland de kans om revanche te nemen.