Panningen, Netherlands
Terug

Politie haalt norm voor aanrijtijden niet, ook in Beesel en Peel en Maas het geval

53cbe6bc2a78a71387766508f006196c

In de gemeenten Beesel en Peel en Maas haalt de politie in tachtig procent van de spoedritten de norm voor aanrijtijden. Dat is nog altijd minder dan gewenst, blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws.

 | Aangepast op
Binnen 15 minuten ter plaatse
De politie streeft ernaar om in negentig procent van de spoedgevallen binnen een kwartier ter plaatse te zijn, maar in de meeste gemeenten lukt dat niet, zo onderzocht RTL Nieuws. Sterker nog: in slechts 35 gemeenten in Nederland wordt dit streefpercentage wél gehaald. In 2024 waren de reactietijden van de politie zelfs het laagst in zeker tien jaar tijd.

In de gemeente Beesel reed de politie vorig jaar 127 spoedritten. Bijna 75 procent van de ritten kwamen binnen een kwartier op locatie. In drie procent van de gevallen, vier ritten in totaal, duurde het langer dan een half uur voordat de politie ter plaatse was. In Peel en Maas waren er 429 spoedritten in 2024, waarvan tachtig procent binnen vijftien minuten op de plaats van het noodgeval arriveerde. Slechts één procent van de ritten, vijf stuks, was er na meer dan een half uur.

Politie tevreden
Een tekort aan personeel en een toename van spoedmeldingen zorgt er volgens de politie voor dat er soms keuzes gemaakt moeten worden. Daarom zegt de politie toch ‘tevreden’ te zijn met de cijfers. Daarnaast zouden aanrijtijden in landelijke en uitgestrekte gebieden langer zijn en zouden die worden beïnvloed door de aanwezigheid van rivieren, bruggen en spoorlijnen.

Brandweer vaker op tijd
Naast de politie nemen ook de aanrijtijden voor ambulances toe. De brandweer is juist vaker op tijd. In Noord-Limburg werd de maximale opkomsttijd van 18 minuten in 85 procent van de noodoproepen gehaald. Bij brand was de brandweer in 95 procent van de ritten op tijd, in het geval van hulpverlening was dat 78 procent.

Lees ook

Baby in het Geboortecentrum in VieCuri Venlo

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond voor aanstaande ouders over zwangerschap en bevallen

VieCuri Medisch Centrum organiseert voor aanstaande ouders een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevallen in samenwerking met (eerstelijns) verloskundigen en kraamzorgorganisaties.

Borstvoeding

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond over borstvoeding

VieCuri Medisch Centrum organiseert een gratis voorlichtingsavond over borstvoeding.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

763112060_1067512488954018_4474436447529994570_n

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ingezet bij grote natuurbrand Oostrum

Brandweerkorpsen uit de gemeente Peel en Maas zijn maandag ingezet bij de bestrijding van de grote natuurbrand in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum. De brandweer heeft groots opgeschaald vanwege de snelle uitbreiding van het vuur. Korpsen uit de hele Veiligheidsregio Limburg-Noord, waaronder uit Peel en Maas, helpen mee om de brand onder controle te krijgen.

Paardensport ruiter stock

EquiSanto vestigt zich in voormalig café Drieneke in Maasbree

Aan de Dorpsstraat 34a in Maasbree opent binnenkort EquiSanto, een nieuwe winkel voor paarden-, ruiter- en outdoorliefhebbers. Het pand, dat jarenlang bekend was als café Drieneke, krijgt daarmee opnieuw een bestemming.

provincie

Beeselaar op conceptlijst SP voor Provinciale Statenverkiezingen

De SP Limburg heeft de conceptkandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 bekendgemaakt. Op de lijst staat slechts één kandidaat uit het uitzendgebied van Omroep P&M. Bram Hendrikx uit Beesel bezet de veertigste plaats. Er staan geen kandidaten uit de gemeente Peel en Maas op de conceptlijst, wel uit Horst aan de Maas.