Directeur Martijn Sanders van een aannemersbedrijf uit Hoogeloon raakte aan de praat met de kwartiermakers van het Vossenbergleger. Op dat moment vonden er bouwwerkzaamheden plaats aan het Belfort en was het aannemersbedrijf bezig met het Life+ Project in de Groote Peel. Dat is een project waarbij het hoogveen weer vitaal wordt gemaakt. Zo is de Eeuwselse Loop verlegd, zijn kades aangelegd en damwanden aangebracht voor hoogveenherstel.
Het bedrijf was geïnteresseerd in Vesting en Belfort Vossenberg. Vanaf de uitkijktoren is er namelijk zicht op het resultaat van de werkzaamheden in de Peel. De kwartiermakers vroegen aan het aannemersbedrijf of het bedrijf iets kon betekenen voor het project Vossenberg. "Gun ons wat tijd, dan zorgen wij voor het houtwerk voor de loopgraven bij de kazematten inclusief plaatsing", reageerde directeur Martijn Sanders.
Voor de winter had het bedrijf het hout bij elkaar, maar gooiden de winterse omstandigheden roet in het eten. Inmiddels is de klus wel geklaard en zijn de loopgraven voorzien van houtwerk.
Het gebied Vossenberg kenmerkt zich door de zes bunkers die naast de toren staan, ook wel kazematten genoemd. Het is onderdeel van de Peel-raamstelling, een verdedigingslinie die in 1939 is aangelegd. Het pad vanaf de 25 meter hoge toren werd in de Tweede Wereldoorlog gebruikt als ontsnappingsroute van Meijel naar Brabant, en was later essentieel voor de turfwinning in de Peel.
Foto: Dorpsoverleg Meijel