Ondanks het groeiende succes wil het bestuur het museum verder ontwikkelen. De gemeente Peel en Maas heeft aangekondigd om het komende jaar met het museum in gesprek te gaan over de toekomst van de locatie bij het Kerkeböske.
Entree
“Sinds 2008 maken we op een geweldige manier gebruik van het gezamenlijke plein bij het Kerkeböske,” vertelt voorzitter Henk van Dijck. “Maar doordat de gemeente meer nadruk legt op de exploiteerbaarheid van de multifunctionele accommodatie, wordt onze entree steeds vaker gebruikt voor andere functies. Daardoor komt onze toegangsfunctie als museum in de verdrukking.”
Zelfstandigheid
Het museum pleit daarom al enkele jaren voor een zelfstandige ingang aan de zijde van het klooster. “Dat zou ons veel zelfstandigheid geven,” aldus Henk van Dijck. “Dan kunnen we bezoekers ontvangen zonder dat we last hebben van activiteiten als de intocht van Sinterklaas, de kermis of carnaval. We hopen dat dit in 2026 gerealiseerd kan worden.”
Tot februari volgend jaar is in het museum de tentoonstelling 'Licht op de Peel' te zien, met werken van Pieter Verstappen en de Brabantse peelschilder Marinus Bies.