De Straotzitting in Helden heeft dit jaar opnieuw meer bezoekers getrokken dan vorig jaar. Dat heeft ook een recordopbrengst opgeleverd. Dankzij de vrijwillige bijdrage van bezoekers is in totaal 4000 euro opgehaald voor lokale goede doelen.
Het bedrag gaat naar verschillende jeugdverenigingen in Helden, waaronder Jong Nederland en Kindervakantiewerk Helden. Daarnaast is er een grotere donatie gedaan aan Stichting Kinderen met een Rugzakje. Die stichting werkt momenteel aan een nieuwe inclusieve speeltuin aan de Karthuizerstraat in Helden.
Podium voor schlagergroepen
De Straotzitting wordt al negentien jaar georganiseerd en biedt vooral een podium aan Heldense schlagergroepen. In de loop der jaren is het evenement uitgegroeid tot een vaste waarde in de lokale carnavalsperiode.
Dankzij een aantal donoren treden er de laatste jaren ook bekende Limburgse artiesten op. Zo stonden eerder onder meer Pruuf Mar, La Bamba en Oet de Maot op het podium. Dit jaar was dat Rempetemp.
Volgens de organisatie bevalt de combinatie van lokale acts en regionale artiesten goed. Daarom wordt die opzet ook volgend jaar aangehouden.
Jubileumeditie
De volgende editie van de Straotzitting is extra bijzonder: het evenement viert dan zijn twintigjarig bestaan. De jubileumeditie staat gepland op carnavalszaterdag, 6 februari 2027.