Panningen, Netherlands

RIVM waarschuwt: eet geen eigen eieren, vooral uit Noord- en Zuid-Limburg

Het RIVM adviseert mensen in heel Nederland, maar vooral in Noord- en Zuid-Limburg, om geen eieren te eten van kippen uit eigen tuin. Uit onderzoek blijkt dat deze eieren vaak te veel PFAS, schadelijke chemische stoffen die gezondheidsrisico’s kunnen veroorzaken, bevatten.
De redactie | 15 april 2025 16:57 | Aangepast op 15 april 2025 16:57
Geen hobby-eieren in Noord-Limburg
In Limburg zijn vijf plekken onderzocht. In Noord- en Zuid-Limburg mogen mensen helemaal geen eieren van eigen kippen eten, in Midden-Limburg mag het alleen met mate. Ook in andere delen van Nederland zijn problemen: op 31 plekken in het land is één ei per week al te veel. Op tien plekken mag maximaal één ei per week worden gegeten, op vijf plekken maximaal twee.

PFAS
De afkorting PFAS (per- en polyfluoralkylstoffen) is een verzamelnaam voor duizenden chemische stoffen. Die zitten in veel producten, zoals regenjassen, pannen en brandblusschuim. Ze breken niet af in de natuur en hopen zich op in de bodem. De stoffen kunnen leiden tot gezondheidsproblemen zoals kanker, hoog cholesterol of problemen met de zwangerschap.

Winkel of markt
Het RIVM nam voor het onderzoek 60 plekken in Nederland onder de loep. Het instituut raadt aan om eieren uit de winkel of van de markt te kopen. Daar zijn eieren wel veilig, omdat deze streng gecontroleerd worden.

Lees meer over:

Noord-Limburg|RIVM|Eieren|

Lees ook

Noord-Limburg zoekt nieuwe OV-ambassadeurs, vooral in Beesel

Er zijn nieuwe OV-ambassadeurs nodig in Noord-Limburg en dan vooral in de gemeente Beesel. Daarom ro...

Noord-Limburgse gemeenten werken aan nieuwe regels voor woningverdeling

De acht gemeenten in Noord-Limburg werken samen aan nieuwe regels voor het verdelen van woningen. Ze...

Noord-Limburg in 2060: minder landbouwgrond, meer zorgbanen

In 2060 zal er in Noord-Limburg minder landbouwgrond zijn en meer ruimte voor natuur, woningen en du...

Adelante en De Zorggroep breiden samenwerking in de regio uit met nieuwe revalidatiekliniek

Adelante en De Zorggroep gaan de samenwerking in Noord-Limburg uitbreiden. Eind november wordt er ee...

Nieuw pact moet Limburgers sneller helpen bij sociale en juridische problemen

Inwoners van Noord- en Midden-Limburg moeten voortaan makkelijker de juiste hulp vinden bij sociale ...

Noord-Limburgse gemeenten willen intensiever samenwerken

De acht gemeenten in Noord-Limburg willen hun samenwerking sterker maken en hebben plannen om dit pe...