Volledig overgenomen
Wijnen Square Crops
verkocht vorig jaar al de kassen in Grubbenvorst. Met deze nieuwe verkoop is straks het hele bedrijf van Wijnen Square Crops overgenomen door andere telers.
Door de overname groeit Royal Berry naar een totaal van 75 hectare kassen. De kas in Egchel wordt na een korte verbouwing ingericht voor de aardbeienteelt. Het bedrijf wil daar duurzaam en vernieuwend gaan werken.
Duurzamer produceren
Royal Berry wil al langer uitbreiden en duurzamer produceren. De nieuwe locatie past goed bij die plannen, laat eigenaar Jan van Genderen weten. Het bedrijf heeft al een band met Limburg en ziet deze stap als een logische uitbreiding. In de kas in Egchel wordt ook gewerkt met belichting, zodat er ook in de winter aardbeien geteeld kunnen worden.
Het bedrijf kijkt buiten Egchel ook naar andere gebieden, bijvoorbeeld glastuinbouwgebied Kievit in Grashoek. Daar zijn plannen voor
twee windturbines, die zouden moeten zorgen voor stroom die direct gebruikt kan worden door de kassen.