Eerste helft
De thuisploeg startte als de iets betere ploeg. Zij hadden duidelijk minder moeite met de ondergrond dan de bezoekers. Dit resulteerde in een aantal corners voor Mifano, maar dit leverde in eerste instantie geen gevaar op. In de 9e minuut een domper voor PEC’20. Remon Sijben moest geblesseerd het veld verlaten. Nick Wilmer was zijn vervanger, hij kweet zich uitstekend van zijn taak. Ondertussen wist Jeroen Beeks op het laatste moment de thuisploeg van het scoren af te houden met een sliding. En even later wist keeper Sjors Coumans met de voet een doelpunt te voorkomen. Echter kroop PEC’20 steeds meer uit zijn schulp en de Mierlonaren hadden steeds vaker een overtreding nodig om overeind te blijven. Nick Wilmer testte de keeper van Mifano en enkele minuten later wist Auke Houben net niet te scoren met een afstandsschot. De fusieclub uit Panningen en Egchel had echter moeite om de spitsen te bereiken. En omdat Mifano grotendeels het middenveld in handen had, kwamen ze regelmatig gevaarlijk voor het doel. PEC’20 bleef echter overeind en iedereen had zich al verzoend met een 0-0 totdat in de 42e minuut Nick Wilmer zijn directe tegenstander op het verkeerde been zette en met een prachtig schot het doel trof. Dit na goed voorbereidend werk van Jeffrey Rijkers. De teams gingen rusten met een 0-1 voorsprong voor PEC’20.
Tweede helft
Na de rust zocht een fel Mifano de grens van het toelaatbare op. De thuisploeg wist opnieuw enkele kansen te creëren, maar de verdediging van PEC’20 ging het fysieke duel niet uit de weg en wist veel dreiging al vroegtijdig te neutraliseren. PEC’20 speelde zich met verzorgd combinatiespel regelmatig onder de druk uit. Zo belandde een hard schot van Nick Wilmer net naast het doel en ging een vrije trap van Jeffrey Rijkers, op circa twintig meter van het doel, rakelings langs de paal. In de 60e minuut kwam Mifano echter alsnog langszij. De snelle rechterspits wist met een geplaatst schot in de verre hoek doel te treffen, waardoor de stand op 1-1 kwam.
De tussenstanden op de overige velden van de kanshebbers van de eerste periode, waren zodanig dat bij winst van PEC’20, zij de eerste periodekampioen waren. De gasten uit Limburg gooiden in de laatste 10 minuten alles op de aanval. Vrije verdediger Roy Cuppen werd geposteerd in de spits, Tom Wilmer schoof door naar het middenveld en PEC’20 ging in de verdediging “één op één” spelen. Dit resulteerde in wat halve kansen voor de fusieclub die een beter lot hadden verdiend. Maar ook Mifano maakte gebruik van de ruimte die PEC’20 liet vallen. Zij doken gevaarlijk op voor keeper Sjors Coumans die vooralsnog bekwaam redding bracht. Tot de 4e minuut van de blessuretijd. Een lange bal werd door Mifano voor het doel geslingerd en in een mêlee van spelers lag de bal plots in het PEC’20 doel. De bezoekers stonden plots op een 2-1 achterstand. Toen een minuut later de scheidsrechter voor het einde floot, waren de druiven zuur voor PEC’20.
In plaats van een periodekampioenschap of zelfs een verdiend punt, ging Mifano, enigszins gelukkig met de drie punten ervandoor.
Volgende week zondag, nieuwe ronde nieuwe kansen; thuis om 14.30 uur tegen Blerick.