Alzheimer Café Peel en Maas organiseert een thema-avond op dinsdag 15 juli. Aanvang 19.30 uur; inloop vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis.
Thema: Intimiteit en relaties bij dementie
Gastspreker: Lisette Dickhoff, ketenregisseur Hulp bij dementie
Onze sociale relaties zijn een groot deel van ons levensgeluk als mensen. Als deze door dementie onder druk komen te staan en gaan veranderen, dan kan dat grote impact hebben op het leven. Het is daarom belangrijk om over deze veranderingen te praten zodat je een manier kunt vinden er mee om te gaan.
Intimiteit en seksualiteit vallen onder veranderende relaties, dit zijn basisbehoeftes van ieder mens. Intimiteit is een breed begrip en gaat vooral over verbondenheid. Je kunt je echtgenoot met dementie bijvoorbeeld niet meer vragen om steun bij heftige emoties of je kunt van je moeder met dementie niet meer verwachten dat ze ziet wat er in je omgaat. En kun je nog tegen iemand aankruipen als degene niet meer weet wie je bent? Wat kun je dan doen om te behouden wat nog mogelijk is, terug te krijgen wat kwijt is of te compenseren voor wat onveranderlijk is?
Het Alzheimer Café Peel en Maas is iedere 3de dinsdag van de maand van 19.30 tot 21.30 uur in Gemeenschapshuis ’t Erf in Egchel aan de Kapelaan Nausstraat 5. Maandelijks is er een ander thema wat besproken wordt en er is interactie met de bezoekers. De bezoekers zijn vaak lotgenoten en kunnen hun verhalen delen met elkaar. Het Alzheimer Café is er voor mensen met dementie, hun naasten, professionals en andere belangstellenden.