gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Tijdelijke stop behandeling initiatieven huisvesting arbeidsmigranten

a782d70a5efcc5d099105fd7090dc320

De gemeente Peel en Maas heeft in de collegevergadering maandag besloten tot 1 januari 2021 geen nieuwe aanvragen voor een (aanpassing) bestemmingsplan, (tijdelijke) omgevingsvergunning activiteit ruimte en geen principeverzoeken meer in behandeling te nemen.

Bart Nelissen |  | Aangepast op
Reeds lopende aanvragen worden volgens procedure afgehandeld. Lopende principeverzoeken worden aangehouden.

In april 2019 heeft de gemeenteraad nieuw beleid voor huisvesting arbeidsmigranten vastgesteld. Door economische druk is het beleid voor short stay huisvesting, vooruitlopend op een integrale benadering van het thema arbeidsmigranten, verder uitgewerkt en uitgerold.

Op het moment dat het nieuwe beleid inging, waren er 3.000 plaatsen voor short stay arbeidsmigranten in de gemeente Peel en Maas gerealiseerd. Vanaf invoering van het nieuwe beleid in april 2019 zijn er 552 nieuwe plaatsen bij gekomen. Daarnaast lopen er op dit moment nog vergunningaanvragen voor 777 plaatsen en zijn er principestandpunten voor nog eens 439 plaatsen afgegeven. Dit houdt in dat in krap een jaar tijd het aantal huisvestingsplaatsen dus met ruim 18% is uitgebreid. Er komt op korte termijn nog 26% bij en er zijn mogelijke uitbreidingen voor nog eens bijna 15%.

De gemeente geeft aan: 'Door nu een tijdelijke stop in te lassen, nemen we de tijd om de uitrol en de gevolgen van het huisvestingsbeleid sinds 2019 te evalueren.' Het college streeft er naar aan het einde van dit jaar de evaluatie en een eventueel herijkingsvoorstel voor te leggen aan de gemeenteraad.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

smaaktmarkt

Smaakmarkt Beesel afgelast vanwege slechte weersverwachtingen

De Smaakmarkt in Beesel, die zondag zou plaatsvinden, is afgelast. De organisatie heeft dit besluit genomen vanwege de slechte weersverwachtingen.

bieb panningen

15 procent inwoners Peel en Maas lid van bibliotheek

Ongeveer 15 procent van de inwoners van Peel en Maas was vorig jaar lid van de bibliotheek. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. In Beesel gaat het om 13 procent.

pexels-clickerhappy-917

Ruim 1.300 woningen in Peel en Maas op prioriteitenlijsten voor stroom

Meer dan 1.300 geplande woningen in Peel en Maas staan op gemeentelijke volgordelijsten waarmee voorrang wordt gevraagd bij de verdeling van schaarse stroomcapaciteit. Grote projecten zoals bij de Egchelseweg-Bakkersweg in Panningen, Panningen Zuid, Kuukven in Baarlo en De Hoek in Meijel behoren tot de plannen waarvoor de gemeente probeert eerder ruimte op het elektriciteitsnet te krijgen.

boxing next

Boxing Peel en Maas

Nieuwe deelnemers Business Boxing Peel en Maas bekend

De deelnemerslijst van Business Boxing Peel en Maas groeit verder. Ling Beeker van Sportcenter Balance, Joyce Kranen van Fijne Zaken en Luca Gielen namens Vonk Werving & Selectie stappen eveneens de ring in tijdens het evenement op zondag 25 oktober in De Heuf in Panningen.

Missiehuis Lazaristen

Open Monumentendag: Lazaristen in Panningen openen deuren

De paters Lazaristen in Panningen openen op zondag 13 september hun deuren voor het publiek tijdens Open Monumentendag.