Panningen, Netherlands

Inzamelingsacties Oekraïne: garage te klein

Inwoners geven doneren massaal producten voor de inwoners in Oekraine. De vrijgevigheid is groot merken twee initiatiefnemers in Panningen.
De redactie | 3 maart 2022 16:45 | Aangepast op 3 maart 2022 16:45
De garage van Nadiya Lechan in Panningen is te klein om alle spullen in op te slaan. Ze heeft de spullen in dozen uitgestald op haar oprit. Ze is blij dat inwoners haar landgenoten willen helpen. Dinsdag deed ze een oproep in de uitzending van Omroep P&M met haar vriendin Katja Huibers uit Maasbree.

''De mensen hebben het koud en weinig eten. Alles is welkom om te zorgen dat ze de oorlog overleven'', vertelt Nadiya. Zaterdag gaat er een vracht naar Den Haag. Van daaruit worden de spullen naar Oekraïne vervoerd. Vooral lang houdbare producten en kledingstukken zijn welkom.

Vrijgevig
Dat merkt ook Judith Versteegen die donderdag de hele dag bezig is geweest met het sorteren van spullen. ''Het is mooi om te zien hoe vrijgevig iedereen is'', zegt ze. Ze merkte dat er weinig inleverpunten in Peel en Maas zijn en stelde haar loods ter beschikking. Ze vindt het vreselijk wat er in Oekraïne gebeurt. ''Het komt dichtbij en dit doet me echt wel wat. Dit is iets wat niemand gehoopt en verwacht had. Dit is het minste wat je kunt doen om de mensen een beetje te helpen.''

De spullen die door Versteegen zijn verzameld gaan naar de grens met Polen waar verschillende contactpunten zijn. Tot donderdagavond 19.00 uur kunnen er spullen worden afgeleverd in Panningen.

Meest gelezen

Bregje maakt kunst van placenta's

De redactie | 29 sep 2023 17:16

Nieuw leven in Café Pierke

De redactie | 4 okt 2023 14:53

Lees ook

Moskeeën in Limburg voeren actie voor Marokko

Alle Limburgse moskeeën staan komende vrijdag stil voor het rampgebied in Marokko. Dat heeft de over...

Peel en Maas staat stil bij 1 jaar oorlog in Oekraïne

De gemeente Peel en Maas staat stil dat een jaar geleden de oorlog in Oekraïne begon.

Jaaroverzicht: Peel en Maas in actie voor Oekraïne

Op 24 februari valt Rusland binnen in Oekraïne. Heel wat mensen trekken weg uit hun land en komen oo...

Oekraïnse voetballers tillen niveau eerste team Grashoek omhoog

De gemeenschap van Grashoek ontfermde zich het afgelopen jaar over de vluchtelingen uit Oekraïne. In...

Nieuwe locatie voor kledingshop vluchtelingen

De werkgroep Méél voor Oekraïne heeft een nieuwe locatie gevonden voor de kledingshop voor vluchteli...

Gemeente onderzoekt locaties voor crisisopvang

De gemeente Peel en Maas moet meer doen aan de noodopvang van asielzoekers. Dat vindt onder andere d...