Het leren in een eigen tempo staat dus centraal. “Pas als een kind er aan toe is om te leren rekenen of schrijven, gebeurt dat”, zo vertelt Ilse Gooren. Zij is initiatiefnemer van het onderwijsconcept, dat nog nergens in Nederland is te vinden. Zelf is Gooren orthomoleculair voedingsdeskundige en kindercoach. In de zoektocht naar een passende school voor haar kinderen, kwam ze tot de conclusie dat het perfecte onderwijsconcept nog niet bestaat. Daar wil ze met een werkgroep verandering in brengen.
Warme maaltijd
Op de school is er combinatie tussen zorg, leven en leren. Er is een dagopening, maar ook wordt er elke dag een warme maaltijd gekookt. “Onderzoek toont aan dat het eten tussen de middag goed is voor je lichaam en de vertering”, weet Gooren.
Animo
Bij een peiling onder ouders bleek dat er een grote behoefte is voor dit onderwijsconcept, vooral in Noord-Limburg. Vorig jaar opende in Peel en Maas de eerste Agora middelbare school. “Het concept van Agora komt overeen met dit concept, waarin je leert in thema’s en geen toetsen hebt. Toch is dit ook weer anders.”
Geen rijksbijdrage
Het is de bedoeling dat er scholen in Venray, Horst aan de Maas, Venlo, Peel en Maas en Gennep komen. De eerste school moet nog dit jaar geopend worden. “Het is een grote ambitie, maar ik ben ervan overtuigd dat het gaat lukken”, aldus Gooren. De oprichting moet vooralsnog gebeuren zonder geld van de overheid. Het wordt een particuliere school, maar de initiatiefnemer hoopt dat de minister straks wel een subsidie gaat verstrekken.