Panningen, Netherlands

Woonlasten stijgen het hardst in Beesel

De stijging van de woonlasten in de gemeente Beesel is het hoogst van heel Limburg. Huiseigenaren in deze gemeente betalen dit jaar 15,6 procent meer dan in 2021.Dat blijkt uit cijfers van Vereniging Eigen Huis (VEH).
De redactie | 4 maart 2022 10:39 | Aangepast op 4 maart 2022 10:39
Hoge OZB
De OZB is in Beesel met ruim 50 euro omhoog gegaan. Ook voor de afvalheffing moeten inwoners ruim vier tientjes neertellen. De rioolheffing steeg met 24 euro. Dat houdt in dat huizenbezitters dit jaar in totaal 874,56 euro kwijt zijn aan woonlasten. Dat was vorig jaar nog 756,58 euro.

Onvermijdelijk
Burgemeester Bob Vostermans, met financiën in zijn portefeuille, gaf eerder al aan dat aan belastingverhoging niet te ontkomen valt. "Willen we het voorzieningenniveau zo houden." De partijen VLP en Samen Verder wilden dat de OZB-verhoging van tafel ging. Ze vonden die stijging onnodig om meer geld in de reservepot te kunnen stoppen. Maar de Beeselse Lijst en het CDA, een meerderheid, gingen daar niet in mee.

Peel en Maas
Huiseigenaren uit Peel en Maas moeten dit jaar bijna 15 euro meer betalen aan woonlasten dan vorig jaar. De OZB steeg met zo'n 15 euro. De afvalheffing ging met tien euro omhoog. Alleen voor rioolheffing hoeft een tientje minder betaald te worden. In totaal komt het neer op 775,70 euro wat de huiseigenaren kwijt zijn.

Harder gestegen
De woonlasten van huiseigenaren stijgen dit jaar harder dan eerder voorzien. Volgens de VEH gaat het in doorsnee om een stijging van de onroerendezaakbelasting (ozb) van 3,4 procent. Dat was bij een eerdere raming in december nog een plus van 2,1 procent. Die berekening sloeg op een steekproef onder 106 gemeenten. Nu legde de VEH de belastingen van 345 gemeenten naast elkaar om tot een gemiddelde te komen.

Lees meer over:

Beesel|Wonen|Woonlasten|OZB|

Meest gelezen

Vrouw aangehouden na bedreiging op camping

De redactie | 27 mrt 2023 15:30

Pannningse schreef boek over voetreis naar Rome

De redactie | 24 mrt 2023 13:37

Scheur in rotorblad windmolen Egchelse Heide

De redactie | 23 mrt 2023 20:49

Grootste nederlaag in clubhistorie voor MVC'19

De redactie | 27 mrt 2023 09:07

Lees ook

Terugkijken: Politiek Café Beesel

In het eerste Politiek Café stonden de thema's toerisme en zorg centraal. Alle partijen deelden hun...

Veel kiezers in Beesel laten het afweten

In Beesel hebben een stuk minder inwoners de moeite genomen om een stem uit te brengen voor de gemee...

Hennepafval gedumpt in Reuver

In het buitengebied van Reuver is op 6 april in de morgen hennepafval aangetroffen. De politie is op...

Taalklas voor Oekraïense kinderen

De vier basisscholen in de gemeente Beesel hebben een taalklas opgericht voor de groep Oekraïense k...

Eind augustus twee wegen afgesloten: "Verre van ideaal"

De reparatie van het gat in de Rijksweg ter hoogte van de Schelkensbeek in Reuver wordt vanaf maanda...

Werkzaamheden A73 dit weekend

Komend weekend vinden de werkzaamheden aan de A73 plaats. Dat laat de gemeente Beesel weten na beric...