Panningen, Netherlands
Terug

VieCuri organiseert ontdekmiddag voor kinderen met een voedselallergie

VieCuri organiseert ontdekmiddag voor kinderen met een voedselallergie

Het VieCuri Kinderallergiecentrum wil laten zien dat je met een voedselallergie evengoed kan meedoen en genieten. Ondanks de uitdagingen die er soms zijn.

Redactie |  | Aangepast op

Op een speciale ontdekmiddag gaan kinderen en hun ouders samen proeven, koken en leren van elkaar. De middag vindt plaats op vrijdag 13 maart 2026 van 15.00 tot 18.00 uur op de Brightlands Campus in Venlo.

Het is bedoeld voor ouders met kinderen tot 18 jaar met een voedselallergie en eventuele broertjes en zusjes. Ouders mogen ook komen zonder hun kind wanneer het niet past om ze mee te nemen. Deelname is gratis. 

Voor de ouders zijn er workshops over het leven met een voedselallergie. De oudere kinderen nemen deel aan een kookworkshop waarin zij ervaren dat eten met een voedselallergie lekker en leuk kan zijn. Voor jongere kinderen en broertjes en zusjes zijn er spelactiviteiten.

Een bijzonder onderdeel is een creatieve bouwactiviteit onder begeleiding van LEGO Masters-finalist Arne Dielis. Ook zijn er Cliniclowns aanwezig om de kinderen afleiding en amusement te bieden. De middag wordt gezamenlijk afgesloten met het proeven van allergeenvrije hapjes die door de kinderen zelf zijn gemaakt. 

Kijken wat wel kan
Tijdens de middag staat een positieve benadering centraal, met aandacht voor wat wél mogelijk is. 

De kinderen en ouders krijgen volop de gelegenheid om vragen te stellen, ervaringen te delen en inspiratie op te doen. Met deze bijeenkomst wil het VieCuri Kinderallergiecentrum gezinnen ondersteunen bij het omgaan met voedselallergieën. “We willen bijdragen aan meer vertrouwen en ontspanning rondom eten. De nadruk ligt daarbij op mogelijkheden in plaats van beperkingen.”

Deelname aan de middag is gratis. Het initiatief wordt mede mogelijk gemaakt door VieAmi, vrienden van VieCuri. 

Aanmelden kan via de website: https://www.viecuri.nl/agenda/w-eten-en-ontdekken-voor-kinderen-met-een-voedselallergie-en-hun-gezin/

Meer info: https://www.viecuri.nl/kinderallergiecentrum

Lees meer over:

Lees ook

jan joosten.jpg

Oudste Indiëveteraan uit Helden, Jan Joosten (100), overleden in Canada

Jan Joosten, de oudste Nederlands-Indiëveteraan uit de voormalige gemeente Helden, is op 14 april op honderdjarige leeftijd overleden in Canada.

kermis.jpg

Kermisseizoen Peel en Maas gestart met kermis in Helden

Met de opening van de kermis in Helden is het kermisseizoen in de gemeente Peel en Maas officieel van start gegaan. De kermis vindt plaats tot en met dinsdag 21 april.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

becken bauer.png

Beck & Bauer neemt in oktober afscheid met show in DOK6

Het entertainmentconcept Beck & Bauer neemt op zaterdag 31 oktober afscheid met een groots slotconcert in DOK6 Panningen. Daarmee komt er een einde aan de reeks shows van Rob van Soest en Joeri Metsemakers.

Limburgse vlag ai.png

Provincie roept gemeenten op: geef Limburgse taal meer aandacht

De Provincie Limburg roept gemeenten op om meer aandacht te geven aan de Limburgse taal in hun plannen voor de komende jaren. Volgens de provincie is dit hét moment om de taal beter te beschermen en te versterken. Daarom hebben het Staotecomité Limburgse taal en het provinciebestuur brieven gestuurd naar formateurs en raadsleden.

Bouwbord Buurtcollege.png

Nieuw schoolgebouw Buurtcollege krijgt gezicht met bouwbord

Het grasveld achter sporthal Piushof in Panningen-Zuid krijgt binnenkort een nieuwe bestemming. Met de onthulling van een groot bouwbord is officieel het startsein gegeven voor de bouw van het nieuwe Agora Buurtcollege.