Panningen, Netherlands

Voormalig voorzitter HWG De Borcht, Piet Schinck, overleden

Piet Schinck, oprichter en voormalig voorzitter van de Historische Werkgroep De Borcht (HWG), is op vrijdag 25 juli overleden. Schinck was een sleutelfiguur in het behoud en de ontsluiting van het lokale erfgoed in Baarlo en de gemeente Peel en Maas.
Eric Reijnders | 2 augustus 2025 12:09 | Aangepast op 2 augustus 2025 12:09
Jarenlang zette Schinck zich met grote betrokkenheid in voor HWG De Borcht. Hij was niet alleen een van de grondleggers van de stichting, maar bekleedde ook vele jaren de functie van voorzitter.

Magnus opus
Vanuit die rol was hij tevens vertegenwoordigd in het dagelijks bestuur van museum Peel en Maas, waar hij een belangrijke bijdrage leverde aan de oprichting en uitbouw van het museum. Later nam hij ook daar het voorzitterschap op zich.

Piet Schinck laat een indrukwekkend historisch oeuvre na. Zijn magnum opus, Het cijnssysteem in de late middeleeuwen, telt meer dan 600 pagina’s en biedt een diepgravende blik op grondbezit, gebruiksrecht en het middeleeuwse cijnssysteem.

Jubileumboek
Daarnaast publiceerde hij onder meer Baarlo 800 jaar en het jubileumboek Anderhalve eeuw Fanfare Gezelschap Baarlo 1852–2002. Ook was hij mede-auteur of inhoudelijk adviseur van vele edities van Sprokkelingen, het tijdschrift van de historische werkgroep.

Tot voor kort was Schinck nog betrokken bij een nieuwe publicatie over kasteel De Berckt. Veel van het voorbereidende onderzoek werd al door hem verricht.

Lees ook

Deze artiesten staan in de halve finales van het LVK in 2026

Van de twintig inzendingen uit Peel en Maas hebben acht artiesten een plekje in de halve finales van...

Jubileumboek markeert 50 jaar verhalen en foto’s op Het Bouwens

Het 50-jarig bestaan van het Bouwens van der Boijecollege kreeg donderdag een nieuw hoofdstuk. Het j...

Meijelse Driek Manders met Nederlands handbalteam naar EK

Handballer Driek Manders gaat met het Nederlands team mee naar het Europees kampioenschap in 2026. D...

'Duik met Herberg Papilio het Nieuwe Jaar in' bij BreeBronne Maasbree

Stichting Herberg Papilio en vakantiepark BreeBronne houden op 1 januari 2026 weer de traditionele N...

Turnsters SC Pareja eindigen als vierde in tweede plaatsingswedstrijd

De turnsters van SC Pareja supplement C zijn zaterdag als vierde geëindigd tijdens de tweede plaatsi...

Maandagavond speciale uitzendingen van Country Heroes en Poparchief op P&M

Maandagavond zijn er speciale uitzendingen van de radioprogramma’s Country Heroes en Poparchief te h...