Panningen, Netherlands
Terug

Vreugde bij De Diamant na winst E-waste Race

93cc5676d8205c0dfbb32ce78babb075.jpg

De stemming kon niet beter donderdag op De Diamant in Baarlo. De basisschool haalde de meeste elektrische apparaten op en won daarmee de E-waste Race. De Diamant ging samen met scholen uit de gemeenten Peel en Maas, Horst aan de Maas en Venray de strijd aan.

 | Aangepast op
Recycling
De E-waste Race is een landelijk initiatief om recycling te stimuleren. Mensen die elektrische apparaten hebben waar ze niets mee doen, kunnen deze kwijt bij de deelnemende scholen. Het is vervolgens aan de leerlingen om deze een tweede leven te geven. De school die de meeste apparaten ophaalt, wint.

Wethouder Tijs van Lierop kwam donderdag aan groep 7/8 van De Diamant vertellen dat zij de winnaars zijn. Op de cheque die hij had meegenomen stond een score van 2.536 punten, wat neerkomt op 4.696 opgehaalde apparaten.

Viskar
De leerlingen van groep 7/8 hadden niet verwacht dat zij zouden winnen. “Aan het begin stonden we eerste, maar toen tweede en derde”, zegt een van de leerlingen. “We dachten toen heel negatief, dat we niet zouden winnen. Uiteindelijk zijn we toch nummer één geworden, maar we hadden het niet verwacht.”

Toch namen de kansen gevoelsmatig toe afgelopen week. Een aantal leerlingen hadden donderdagochtend, voordat de uitslag bekend werd, nog even snel de tussenstand gecheckt. “We dachten dat we best wel veel kans zouden hebben, want gisteren hadden mensen hele auto’s met afval verzameld in een straat. Dat was heel fijn.”

Alles werd uit de kast gehaald om een zo hoog mogelijke score te halen. Zelfs een viskar. “Toen ik over de E-waste Race hoorde, dacht ik: ik heb sowieso een viskar nodig, dus als ik hem nou koop, kan ik hem ook gebruiken voor E-waste”, zo legt de trotse eigenaar uit. “Of mijn klasgenoten me dankbaar moeten zijn? Ik wil niet opscheppen, maar het kan best kloppen!”, zegt hij gniffelend.

Ontdekfabriek
Race Against Waste is de organisatie achter de E-waste Race. Ivo Helwegen, projectmanager van Race Against Waste, is blij met de resultaten die de leerlingen van De Diamant hebben neergezet. “Ze hebben spullen ingezameld, gerepareerd en op Marktplaats gezet. Zo hebben ze veel aandacht voor het onderwerp gecreëerd.”

Dankzij de winst van de E-waste Race kan de klas op schoolreis. Dat was een grote wens van de leerlingen, omdat De Diamant het financieel niet kan opbrengen om erop uit te gaan. Nu kan dat dus wel en de bestemming is al bekend: de Ontdekfabriek in Eindhoven. “Dat is een museum waar je op een speelse, technische manier aan de slag kan met allerlei thema’s en ook een stukje elektronica”, licht Helwegen toe.

Fanatiek
Uit Peel en Maas deden verder OBS FavoRIET en KC Natuurtalent mee aan de E-waste Race. In totaal haalden de drie scholen uit de gemeente meer dan 16.000 apparaten op. “Als je ziet hoe fanatiek de scholen in Peel en Maas zijn, had ik zeker verwacht dat er een school uit deze gemeente zou winnen”, aldus wethouder Tijs van Lierop met een lach.

Lees ook

Ambulance stock.jpg

Scooterrijders gewond bij aanrijding in Reuver

Op het kruispunt van de Broeklaan en Marialaan in Reuver zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 23.30 uur een auto en een scooter met elkaar in botsing gekomen.

Stemmen verkiezingen ai.jpg

Podcast

Terugblik op de verkiezingen in Peel en Maas

De gemeenteraadsverkiezingen in Peel en Maas hebben een duidelijke winnaar opgeleverd. Lokaal Peel en Maas werd opnieuw de grootste partij en groeide naar twaalf zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Daarmee ligt het initiatief voor de coalitievorming bij de partij van lijsttrekker Tijs van Lierop. In de podcast ‘P&M Kiest: Op weg naar de stembus’ blikken Bart Nelissen en Youri Buis terug op de gemeenteraadsverkiezingen.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

live.png

Baarlo dit weekend in het teken van KD Live: tributebands op podium

Dit weekend vindt de tweede editie van Kastelendorp Live plaats in De Berckt in Baarlo. Twee dagen lang staat de muziek centraal, met een line-up van tributebands.

groenling.jpg

Onderwijs

De Groenling opnieuw Klassewerkplek: team scoort 8,9 op werkgeluk

Basisschool De Groenling in Panningen heeft voor de derde keer op rij het predicaat Klassewerkplek behaald. Het keurmerk wordt toegekend aan scholen die zich onderscheiden in goed werkgeverschap en het bevorderen van werkgeluk.

mustafa cda.jpg

Mustafa Amhaouch informateur bij coalitievorming Venlo

Mustafa Amhaouch uit Panningen is door het CDA aangesteld als extern informateur in Venlo. Volgende week start hij met de eerste verkennende gesprekken met de gekozen partijen in de gemeenteraad.