Panningen, Netherlands
Terug

Week van de Mediawijsheid

6d2235d9089deb86dbcdbfe7889a7cd3

Kinderen komen op steeds jongere leeftijd in contact met de digitale wereld, die zich in hoog tempo ontwikkelt. Tijdens de Week van de Mediawijsheid besteedt Bibliotheek Maas en Peel aandacht aan het vinden van de juiste balans in mediagebruik. Ouders en verzorgers ontdekken op een interactieve manier hoe zij samen met hun kind de verschillende aspecten van de digitale wereld kunnen verkennen en begrijpen.

 | Aangepast op
Ontdek de Mediajungle
YouTube, TikTok, Snapchat, Instagram, WhatsApp en games maken een vast onderdeel uit van de leefwereld van kinderen. De digitale wereld biedt veel mogelijkheden, maar brengt ook risico’s met zich mee. Tijdens de activiteit ‘Ontdek de Mediajungle’ spelen ouder(s)/verzorger(s) samen met hun kind het Mediajungle-bordspel. Aan de hand van filmpjes en opdrachten gaan zij in gesprek over mediagebruik en onderwerpen als selfies, gamen en plezier, tot aan gameverslaving, online pesten en sexting.

Deze activiteit is bedoeld voor kinderen van 9 tot 12 jaar samen met hun ouder(s) of verzorger(s). Aanmelden voor deze activiteit kan gratis. De bijeenkomsten vinden plaats in de bibliotheekvestigingen van Maasbree op 7 november van 15:00 tot 17:00 uur, in Meijel op 14 november van 15:00 tot 17:00 uur en op 17 november in Reuver van 16:00 tot 18:00 uur.

Webinar ‘Gezond schermgebruik’
Tijdens het gratis webinar ‘Gezond schermgebruik’ krijgen ouders en opvoeders inzicht in hoe zij gezonde keuzes kunnen maken rondom het schermgebruik van kinderen. Het webinar richt zich op (groot)ouders van kinderen in de bovenbouw van de basisschool (7 tot en met 12 jaar) en op mensen die met deze doelgroep werken.

Deelnemers ontvangen praktische informatie en tips om het gesprek over mediagebruik aan te gaan en samen met kinderen afspraken te maken over schermtijd. Er is tevens ruimte om vragen te stellen. Deelname aan het webinar is gratis. Aanmelden voor het webinar kan hier.

Lees ook

Internet glasvezel

Aantal glasvezelaansluitingen in Peel en Maas groeit verder

Het aantal glasvezelaansluitingen in de gemeente Peel en Maas is de afgelopen jaren verder toegenomen. Tussen 2022 en 2025 kwamen er volgens cijfers van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) 1.168 aansluitingen bij. Daarmee steeg het totaal van 19.258 naar 20.426 aansluitingen.

huis van de gemeente

CDA wil duidelijkheid over regels voor huisvesting arbeidsmigranten

Het CDA in Peel en Maas heeft vragen gesteld aan het college over de regels voor de huisvesting van arbeidsmigranten.

Arriva trein

Eind juni geen treinen tussen Venlo en Roermond vanwege werkzaamheden

Reizigers op de Maaslijn moeten eind juni rekening houden met aangepaste dienstregelingen. Door werkzaamheden van ProRail rijden op verschillende dagen geen treinen tussen Venlo, Roermond en Nijmegen. Er worden vervangende bussen ingezet.

vera urru

Beeselse influencer Vera Urru aanjager van online ‘Limburgse Revolutie’

Een spontane video van influencer Vera Urru uit Reuver heeft op sociale media geleid tot een opvallende golf van Limburgse trots. Met een oproep aan Limburgers om hun afkomst en accent te omarmen, wist ze in korte tijd duizenden mensen te bereiken.

Open Kerk Helvoirt viert 35-jarig jubileum in Panningen

Open Kerk Helvoirt bestaat 35 jaar. De beweging, die in 1990 werd opgericht door Peer Verhoeven, viert dit bijzondere jubileum met een speciale viering op zaterdag 21 juni in de Lazaristenkapel in Panningen. De viering begint om 10.30 uur en is voor iedereen toegankelijk.

beoogde-bouwlocatie-wederikstraat

Laatste bezwaar tegen woningen voor woonurgenten in Beesel van tafel

De bouw van achttien woningen voor urgente woningzoekenden aan de Wederikstraat in Beesel kan doorgaan. Het beroep dat nog bij de rechtbank liep tegen de verleende vergunning is ingetrokken, waardoor woningcorporatie Nester de voorbereidingen voor de bouw kan hervatten.