Panningen, Netherlands
Terug

Wethouder over woningbouwplannen in Beesel

b1a28c708ed64f5bb856807a34f5b537

In Blik op Beesel sprak wethouder Anouk Huijs over een aantal woningbouwprojecten in de gemeente. Het plan op de Wederikstraat heeft vertraging opgelopen. Verder zijn er plannen aan de Kleine Solberg en kijkt de gemeente naar het woonwagenbeleid.

 | Aangepast op
De wethouder sprak in de uitzending over de hoge woningprijzen in de gemeente Beesel, zo bleek vorige week uit cijfers van het CBS. "Ik vind dat heel positief. Dat betekent dat men graag in Beesel wil wonen. We zijn uniek tussen groot stedelijke gebieden tussen Roermond en Venlo." Huijs ziet het als een bevestiging. "We zien dat er behoefte is aan woningen in de gemeente. Daarom is het nodig dat we woningen gaan bouwen. Voor de maat van Beesel zijn de Heijackerstraat en Kleine Solberg daarom een gigantische hoeveelheid." Inmiddels heeft de loting plaatsgevonden voor het project Heijackerstraat.

Wederikstraat
Het plan Wederikstraat heeft vertraging opgelopen. Aanvankelijk moesten de modulaire er na enkele maanden staan. "Op dit moment wachten we op de definitieve vergunningsaanvraag." De gemeente wil aan de Wederikstraat modulaire huurwoningen realiseren voor urgent woningzoekenden, zoals statushouders of vluchtelingen uit Oekraïne. De keuze voor deze locatie roept veel vragen op, zowel binnen als buiten de lokale politiek. Onder bewoners van de Wederikstraat heerst er boosheid over de locatiekeuze van de woningen. De oppervlakte zou te klein zijn en de woningen zouden beter over de gemeente verdeeld moeten worden. De gemeente is daarom in gesprek gegaan met de buurtbewoners. "We willen maximaal gehoor geven aan de zorgen. Dit wordt meegenomen bij de vergunningsaanvraag die sociale huisvester Nester gaat doen." De realisatie zal op z'n vroegst volgend jaar plaatsvinden.

Woonwagenbeleid
Verder werkt de gemeente aan een woonwagenbeleid naar aanleiding van vragen van een inwoner. "Er hebben zich acht personen gemeld die aanspraak kunnen doen op een plek. Dat is de reden om daar beleid op maken. We gaan kijken wat dit voor de gemeente betekent."

Bekijk hier het interview met wethouder Anouk Huijs.

Lees ook

Baby in het Geboortecentrum in VieCuri Venlo

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond voor aanstaande ouders over zwangerschap en bevallen

VieCuri Medisch Centrum organiseert voor aanstaande ouders een voorlichtingsavond over zwangerschap en bevallen in samenwerking met (eerstelijns) verloskundigen en kraamzorgorganisaties.

Borstvoeding

Agenda

VieCuri Voorlichtingsavond over borstvoeding

VieCuri Medisch Centrum organiseert een gratis voorlichtingsavond over borstvoeding.

RundjeKoeberg

Agenda

Rundje Koeberg Helden

Bij Rundje Koeberg kun je elke tweede zondag van de maand hardlopen, wandelen of fietsen rondom de omgeving van de Koeberg.

763112060_1067512488954018_4474436447529994570_n

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ingezet bij grote natuurbrand Oostrum

Brandweerkorpsen uit de gemeente Peel en Maas zijn maandag ingezet bij de bestrijding van de grote natuurbrand in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum. De brandweer heeft groots opgeschaald vanwege de snelle uitbreiding van het vuur. Korpsen uit de hele Veiligheidsregio Limburg-Noord, waaronder uit Peel en Maas, helpen mee om de brand onder controle te krijgen.

Paardensport ruiter stock

EquiSanto vestigt zich in voormalig café Drieneke in Maasbree

Aan de Dorpsstraat 34a in Maasbree opent binnenkort EquiSanto, een nieuwe winkel voor paarden-, ruiter- en outdoorliefhebbers. Het pand, dat jarenlang bekend was als café Drieneke, krijgt daarmee opnieuw een bestemming.

provincie

Beeselaar op conceptlijst SP voor Provinciale Statenverkiezingen

De SP Limburg heeft de conceptkandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 bekendgemaakt. Op de lijst staat slechts één kandidaat uit het uitzendgebied van Omroep P&M. Bram Hendrikx uit Beesel bezet de veertigste plaats. Er staan geen kandidaten uit de gemeente Peel en Maas op de conceptlijst, wel uit Horst aan de Maas.