gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

WML schakelt over op grondwater, meer kalk in drinkwater

04a30269207044ad9abe6cb278f2a309

Inwoners van Midden- en Noord-Limburg, waaronder Horst aan de Maas, krijgen de komende tijd drinkwater met een hoger kalkgehalte. Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) is overgeschakeld op diep grondwater, omdat de Maas door verontreiniging tijdelijk niet als bron kan worden gebruikt.

Bregje Deckers |  | Aangepast op
Volgens WML blijft het drinkwater veilig en voldoet het aan alle wettelijke normen, maar de hardheid neemt toe. Dat kan leiden tot extra kalkaanslag op kranen, waterkokers en andere apparaten.

De maatregel geldt voor circa 167.000 aansluitingen in een groot deel van Midden- en Noord-Limburg. Behalve Horst aan de Maas gaat het onder meer om klanten in Beesel, Leudal, Maasgouw, Nederweert, Peel en Maas, Roerdalen, Roermond, Venlo, Venray en Weert.

Grondwater
WML levert jaarlijks zo’n 70 miljoen kubieke meter drinkwater aan Limburgse huishoudens en bedrijven. Normaal is ongeveer een kwart daarvan afkomstig uit de Maas en drie kwart uit grondwater. Door de verontreiniging is de inname uit de rivier stopgezet en wordt het drinkwater volledig geproduceerd uit grondwater.

Het bedrijf monitort de waterkwaliteit van de Maas dagelijks en zal de inname hervatten zodra de kwaliteit weer aan de normen voldoet. Wanneer dat precies kan, is nog niet duidelijk. WML benadrukt dat deze situatie het belang onderstreept van bronbescherming en werkt samen met andere organisaties om de waterkwaliteit in de Maas en andere bronnen te verbeteren.

Lees meer over:

|

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.