In totaal werden er 949 bestuurders op de bon geslingerd voor een verkeersovertreding in de periode van mei tot en met augustus.
Te hard rijden
Vooral de flitspaal op de Napoleonsbaan Zuid in Baarlo legde veel weggebruikers vast die het gaspedaal te hard indrukten. Het ging om 842 snelheidsovertredingen. In totaal kregen 59 bestuurders die richting Neer reden een boete op de deurmat. De flitspaal bij Kessel constateerde namelijk 28 hardrijders en 31 weggebruikers die door rood reden. Ook in tegengestelde richting ging het 48 keer mis. Daar werden 32 boetes uitgedeeld voor door rood rijden en 16 snelheidsovertredingen vastgelegd.
Een van de 'topscorers' staat overigens aan de Wesselseweg in Venlo. Daar gingen in totaal 8105 bestuurders op de bon, vooral voor het overtreden van de maximumsnelheid.
Meer flitsboetes
Overigens zijn in mei tot en met augustus beduidend meer flitsboetes uitgedeeld dan in de eerste vier maanden van dit jaar. Toen legden de drie flitspalen in Peel en Maas in totaal 678 bestuurders vast die een overtreding maakten. De stijging kan verklaard worden, omdat er nu vanwege de versoepelende coronamaatregelen minder thuisgewerkt wordt.
Landelijk zijn in de periode mei tot en met augustus 2.977.737 verkeersovertredingen vastgesteld. Volgens het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB) zijn dat er ongeveer 300.000 meer zijn dan in dezelfde periode een jaar eerder en 700.000 meer dan in de eerste vier maanden van dit jaar.
Foto: Unsplash