Lange rijen
“We zijn nu met 190 vrijwilligers. We hebben keihard gewerkt om dit mogelijk te maken,” vertelt Niek Thijssen, een van de vrijwilligers van het zwembad. “We zijn afgelopen zondag al opengegaan, een week eerder dan normaal. Dat komt perfect uit met dit weer. Daar zijn we heel blij mee.
Bij de glijbaan en duikplanken stonden lange rijen. Ook de speeltoestellen en sportfaciliteiten werden volop gebruikt. “Ik ben al van de glijbaan geweest en heb bommetjes gemaakt,” zegt een jonge bezoeker. Ook volwassenen genieten zichtbaar van het buitenbad. “Normaal kom ik om baantjes te trekken, maar vandaag is het daar echt te druk voor,” lacht bezoeker Laura. “Maar dat komt een andere keer wel. Eerst werken en dan meteen door naar het zwembad. Dat is genieten.”
Ook bij 13 of 14 graden
Met de goede zin was in elk geval niks mis. De Bercken kijkt terug op een uitstekende vervroegde opening zonder incidenten. Ook de vrijwilligers zijn tevreden. “Voor ons is het ook genieten. We hebben voldoende mensen, maar extra hulp is altijd welkom,” benadrukt Thijssen.
Liefhebbers kunnen nog even genieten van het mooie weer. Vanaf zondag dalen de temperaturen. Voor de echte fanatiekelingen maakt dat weinig uit. “Ook als het 13 of 14 graden is en het regent, zit ik toch in het zwembad,” besluit Laura met een glimlach.