Panningen, Netherlands
Terug

Zwembad in Reuver opent eerder door zomers weer: “Keihard voor gewerkt”

bc9a347748681a822e4b2350bbf19543

Zwembad De Bercken in Reuver is dit jaar eerder open dan normaal. Door het warme weer besloot het zwembad al een week eerder de poorten te openen. Met temperaturen rond de 28 graden op donderdag en vrijdag was dat geen overbodige luxe.

 | Aangepast op
Lange rijen
“We zijn nu met 190 vrijwilligers. We hebben keihard gewerkt om dit mogelijk te maken,” vertelt Niek Thijssen, een van de vrijwilligers van het zwembad. “We zijn afgelopen zondag al opengegaan, een week eerder dan normaal. Dat komt perfect uit met dit weer. Daar zijn we heel blij mee.

Bij de glijbaan en duikplanken stonden lange rijen. Ook de speeltoestellen en sportfaciliteiten werden volop gebruikt. “Ik ben al van de glijbaan geweest en heb bommetjes gemaakt,” zegt een jonge bezoeker. Ook volwassenen genieten zichtbaar van het buitenbad. “Normaal kom ik om baantjes te trekken, maar vandaag is het daar echt te druk voor,” lacht bezoeker Laura. “Maar dat komt een andere keer wel. Eerst werken en dan meteen door naar het zwembad. Dat is genieten.”

Ook bij 13 of 14 graden
Met de goede zin was in elk geval niks mis. De Bercken kijkt terug op een uitstekende vervroegde opening zonder incidenten. Ook de vrijwilligers zijn tevreden. “Voor ons is het ook genieten. We hebben voldoende mensen, maar extra hulp is altijd welkom,” benadrukt Thijssen.

Liefhebbers kunnen nog even genieten van het mooie weer. Vanaf zondag dalen de temperaturen. Voor de echte fanatiekelingen maakt dat weinig uit. “Ook als het 13 of 14 graden is en het regent, zit ik toch in het zwembad,” besluit Laura met een glimlach.


Lees ook

download (1)

Oranje Onder 16 met Meijelse Imke Claessens verslaat Rusland en bereikt halve finale EK

De Nederlandse waterpolomeiden Onder 16 hebben zich geplaatst voor de halve finale van het EK. In de kwartfinale werd Rusland met 7-10 verslagen na een sterke teamprestatie. Laura Renkers was met vier treffers de grote uitblinkster, terwijl de Meijelse Imke Claessens opnieuw een belangrijke rol speelde in de Nederlandse defensie.

voetbal

KNVB maakt bekerprogramma bekend: veel derby's

De KNVB heeft het programma van de poulefase van het bekertoernooi voor het seizoen 2026/2027 bekendgemaakt. De standaardteams uit de regio weten niet alleen in welke poule zij zijn ingedeeld, maar ook wanneer en tegen wie zij in actie komen.

sleutel huis bouwen

Beesel verruimt starterslening: meer kansen voor eerste huizenkopers

Starters op de woningmarkt in Beesel krijgen meer mogelijkheden om een eerste koopwoning te kopen. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de maximale koopsom voor de starterslening te verhogen van 280.000 euro naar 345.000 euro. Daardoor komen meer woningen binnen de regeling en kunnen meer starters gebruikmaken van de lening.

in t niet

Rust en natuur: steeds meer campings kiezen voor volwassenen

Campings waar kinderen niet welkom zijn, komen steeds vaker voor. In Limburg richten verschillende campings zich uitsluitend op volwassenen die tijdens hun vakantie op zoek zijn naar rust en natuur.

pro-fQCR0UZL

Politie onderschept hennep tussen postpakketten in Baarlo

De politie heeft in Baarlo een partij van 14 kilogram hennep aangetroffen tussen postpakketten.

foto val met 3 hoornaars

Meer dan 800 koninginnen gevangen: vangactie Aziatische hoornaar succesvol

De vangactie tegen de Aziatische hoornaar heeft dit voorjaar naar schatting ruim 800 gevangen koninginnen opgeleverd in de gemeente Peel en Maas. Daarmee is een belangrijke stap gezet in de bestrijding van de invasieve exoot. Nu de vangperiode voorbij is, vragen de initiatiefnemers inwoners om hun vallen weer in te leveren.