Panningen, Netherlands

Onbegrip over vergunning bouw champignonkwekerij Grashoek

Lokaal Peel en Maas wil opheldering van het college over het verlenen van een vergunning voor de bouw van een champignonkwekerij in Grashoek.
Deborah Parren | 3 november 2021 16:17 | Aangepast op 3 november 2021 16:17
De partij heeft over de kwestie, die veel ophef in het dorp heeft veroorzaakt, vragen gesteld.

Haast

Een bedrijf wil aan de Marisbaan een champignonkwekerij gaan bouwen van ruim 7,5 hectare groot. Daarom werd er in mei een vergunning aangevraagd. Daar zat wat haast achter, omdat de aanvrager nog aanspraak wilde maken op een subsidie vanuit de Stimulering Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++).

Losse eindjes

Het college keurde eind september de aanvraag goed. Maar volgens Lokaal Peel en Maas zitten er nog veel losse eindjes in de vergunning, zoals het verkeersplan, laad- en losgedeelte, de parkeerplaatsen en het flora- en faunaonderzoek dat niet compleet zou zijn. De verwachting is dat het vrachtverkeer door de kernen van Grashoek en Beringe flink zal toenemen. Verder zou volgens de partij de stikstofuitstoot toenemen door meer verkeer en het kweken van de champignons dat zou gebeuren op paardenmest.

Incomplete aanvraag

Lokaal Peel en Maas wil nu van het college weten of het gebruikelijk is dat een incomplete aanvraag toch wordt goedgekeurd. Ook wil de partij uitleg over waarom de omwonenden het dorp niet zijn geïnformeerd over het plan.

Overigens kan tegen de vergunning tot volgende week bezwaar worden ingediend.

Foto: Google Streetview

Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...