Panningen, Netherlands

Onderzoek: Leefbaarheid in gemeente Beesel en Peel en Maas is goed

De gemeenten Beesel en Peel en Maas hebben een goede leefbaarheid. Dat blijkt uit een onderzoek dat minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken uit heeft laten voeren. Zowel Beesel als Peel en Maas scoorden hetzelfde als twee jaar geleden.
Jari Janssen | 27 mei 2024 10:39 | Aangepast op 27 mei 2024 10:39
Onderzoek
De leefbaarheid van een gemeente wordt beoordeeld met een van vijf scores: voldoende, ruim voldoende, goed, zeer goed of uitstekend. Het zogeheten Leefbaro-meter onderzoek vindt sinds 2008 elke twee jaar plaats. Er wordt gekeken naar overlast en onveiligheid, het voorzieningenniveau, de woningvoorraad, sociale samenhang en de fysieke omgeving. Deze factoren worden los beoordeeld en uiteindelijk bij elkaar opgeteld voor een totale score.

Peel en Maas
De gemeente Peel en Maas scoort vooral goed op de veiligheid, woningvoorraad en sociale samenhang. Vooral het voorzieningenniveau blijft achter. Ook zijn er verschillen in de dorpen te vinden. Zo scoort Kessel het minst met een gemiddelde score van goed, terwijl Panningen een zeer goed ontving als beoordeling en daarmee het best scoorde in de gemeente.

Beesel
Bij de gemeente Beesel springt ook de veiligheid als positief punt eruit. Toch blijft ook hier het voorzieningenniveau achter. In de gemeente scoort Reuver als laagste met een goed als beoordeling. Beesel spant de spreekwoordelijke kroon met een zeer goed.

Lees meer over:

Leefbaarheid|Onderzoek|

Lees ook

Informatiebijeenkomst over leefbaarheidsfonds voor verenigingen in Peel en Maas

Het CDA Peel en Maas organiseert op dinsdag 2 april een informatiebijeenkomst over het nieuwe leefba...

Politie haalt norm voor aanrijtijden niet, ook in Beesel en Peel en Maas het geval

In de gemeenten Beesel en Peel en Maas haalt de politie in tachtig procent van de spoedritten de nor...

Een op de vijf stellen in Peel en Maas zijn binnen 10 jaar weer uit elkaar

Van elke honderd samenwonende stellen in Peel en Maas, gaan er binnen tien jaar 21 uit elkaar. In de...

Panningse onderzoekt de invloed van vleesvervangers

Linsay Ketelings promoveerde vorige week met haar onderzoek aan de Universiteit Maastricht. In haar ...

Meer hypotheek nodig voor starters in Beesel en Peel en Maas

Mensen die in de gemeenten Beesel en Peel en Maas hun eerste huis willen kopen, moeten daarvoor meer...

Opnieuw minder branden in Peel en Maas, toename in gemeente Beesel

Het aantal branden in Peel en Maas is in 2024 voor het tweede jaar op rij gedaald. De brandweer rukt...