Panningen, Netherlands

Onderzoek naar kunstgrasvelden bij voetbalclubs

De gemeente Peel en Maas gaat de behoefte van kunstgrasvelden onderzoeken bij de voetbalclubs in de gemeente. De wethouder deed die belofte dinsdag in de raadsvergadering.
De redactie | 13 november 2024 11:28 | Aangepast op 13 november 2024 11:28
Bij steeds meer voetbalverenigingen in omliggende gemeenten kunstgrasvelden worden aangelegd. Geen enkele voetbalvereniging in de gemeente beschikt momenteel over een kunstgrasveld. Volgens raadslid Suzan Hermans ligt er wel een behoefte bij de amateurvoetbalclubs. Vanwege het intensief gebruik en slechte weersomstandigheden moeten trainingen regelmatig worden afgelast.

Sportbeleid
Voetbalverenigingen zijn momenteel beperkt in hun keuze voor het type veld dat zij kunnen aanleggen. Daarom werd er een motie door de VVD ingediend. Omdat de wethouder de toezegging deed om met het onderwerp aan de slag te gaan, werd de motie ingetrokken. Het wordt meegenomen bij een nieuwe versie van het sportbeleid.

Kunstgrasvelden vereisen minder onderhoud en zijn minder afhankelijk zijn van weersomstandigheden.

Lees meer over:

Kunstgras|

Lees ook

Voetbalclubs willen kunstgras: “Voetbal hoort niet te stoppen bij slecht weer”

De natuurgrasvelden in Peel en Maas houden steeds vaker geen stand tegen het extreme weer. Dat merke...

Voetbalverenigingen willen voor elke club een kunstgrasveld

Voetbalverenigingen in de gemeente Peel en Maas pleiten bij het gemeentebestuur voor een versnelde a...