Panningen, Netherlands

Ongelukkige val Baarlose schaatsbondscoach: geen World Cup

Schaatsbondcoach Jan Coopmans uit Baarlo moet dit weekend de wereldbekerwedstrijd langebaan in Salt Lake City laten schieten, omdat hij ongelukkig ten val is gekomen.
Deborah Parren | 3 december 2021 10:15 | Aangepast op 3 december 2021 10:15
Dat meldt de NOS. De 64-jarige Coopmans is naar een Amerikaans ziekenhuis gebracht. Het is nog niet duidelijk wat hij precies heeft opgelopen.

Buiten bewustzijn

Volgens de nieuwssite wordt er gevreesd dat de Baarlonaar een zware hersenschudding over heeft gehouden aan de harde val. Hij raakte zelfs kort buiten bewustzijn toen hij met zijn achterhoofd op het ijs belandde. Dat gebeurde toen hij van achteren werd aangereden door een Poolse schaatsster. Zij raakte uit balans, ging onderuit en gleed op hoge snelheid op het ijs door. De Limburgse bondscoach had dat niet in de gaten en werd zo onderuit gehaald.

Eigenlijk zou Coopmans dit weekend de coaching bij de ploegenachtervolging en de massastart doen. Maar dat wordt nu overgenomen door andere aanwezige coaches.

Meest gelezen

Winter Magic Peel en Maas trekt ruim 10.000 bezoekers

Indy Zwiggelaar | 9 jan 2026 10:39

Opbouw P&M Liedjesfestival in Neer in volle gang

Youri Buis | 9 jan 2026 16:47

Puck Hillen is jeugdprinses in Maasbree

Youri Buis | 10 jan 2026 21:49

Lees ook

Nieuwe huisarts en praktijkhouder versterkt huisartsenpraktijk

De huisartsenpraktijk van Barry Peute en Mike Rozenberg krijgt versterking. Sinds januari vorig jaar...

Column: Lokale weerbaarheid vraagt meer dan goede bedoelingen

Tijdens de raadsvergadering van 16 december stelden Suzan Hermans en Karin Jacobs namens VVD Peel en...

Grenslaup Vosseven editie 98

Wil je op je gemak maximaal 1½ uur hardlopen op wisselende en afwisselende parcoursen? Dat kan bij d...

Nieuw Zorgpunt VVT Noord- en Midden-Limburg van start

Zorgorganisaties De Zorggroep, Proteion en Land van Horne zijn vandaag gestart met het Zorgpunt VVT ...

Mat en Ingrid dragen Beringse cafetaria na bijna 41 jaar over: “Het is genoeg geweest”

Na bijna 41 jaar nemen Mat en Ingrid Basten afscheid van hun cafetaria in Beringe. De eigenaren stop...

Bouw twee nieuwe kleedlokalen bij PEC’20 van start

Op het sportpark van PEC’20 is gestart met de bouw van twee nieuwe kleedlokalen. De uitbreiding is b...