Panningen, Netherlands

Oorkonde Helie Derks bij einde Triduüm Peel en Maas

Burgemeester Delissen overhandigt een beeldje Foto: Bart Nelissen
Na 70 jaar is er donderdag een einde gekomen aan het Triduüm Peel en Maas. Drie dagen van godsvrucht, van samenzijn, samen zingen en eten. Met het opvouwen van de vlag met het logo, nam het bestuur definitief afscheid.
De redactie | 8 september 2022 18:44 | Aangepast op 8 september 2022 18:44
Nog een keer kwamen ouderen bij elkaar bij De Heldense Bossen. Voor veel mensen een belangrijk treffen. Met name de eucharistievieringen aan het begin van de dag worden als zeer prettig ervaren. "Dit is voor mij vakantie", zegt een van de aanwezigen. Ze geniet zichtbaar van de dag. "We komen toch anders nergens meer?"

Zieken
Het Triduüm begon als ziekentriduüm, opgericht door pastoor Van Basten Batenburg. De afgelopen jaren worden gasten uit heel Peel en Maas verwelkomd, waar het eerst de gemeente Helden was. Helie Derks was 43 jaar lang voorzitter. Zij werd door burgemeester Delissen in het zonnetje gezet en kreeg een oorkonde. Ook de Zonnebloem sprak haar waardering uit en overhandigde Derks een beeldje.

Nieuwe talenten
Derks: "Het doek valt en het is goed zo. Er zijn andere plaatsen waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, zoals de dorpsvoorzieningen." Derks sluit niet uit dat er helemaal niets meer wordt georganiseerd. "De tijd zal het leren, in ieder geval moeten er nieuwe mensen op gaan staan."

Lees meer over:

Triduuum|Peel en Maas|

Lees ook

Adventsactie 2025 in Peel en Maas van start: steun voor kwetsbare kinderen wereldwijd

De Adventsactie in Peel en Maas richt zich dit jaar op kinderen die door armoede, uitsluiting of geb...

Werkgroepen wonen Peel en Maas steunen idee van woonconferentie

De gezamenlijke werkgroepen wonen uit Peel en Maas vinden het een goed idee om een woonconferentie t...

Walk into the Light dit jaar in Peel en Maas en Beesel

Op woensdag 10 september vindt in Beesel en Peel en Maas de wandeling Walk into the Light plaats. Ti...

Inwoners Peel en Maas willen actief meedenken over gemeentelijke onderwerpen

Inwoners van de gemeente Peel en Maas willen actief betrokken worden bij gemeentelijke onderwerpen. ...

Recordopbrengst voor Goede Doelenweek Peel en Maas

De gezamenlijke Goede Doelenweek in Peel en Maas heeft dit jaar € 166.500 opgebracht. Dit is ruim € ...

Verbouwing raadzaal goedgekeurd: “Het is meer dan twee stoelen erbij”

De raadzaal van de gemeente Peel en Maas wordt aangepast. Niet alleen komen er twee zetels bij, ook ...