Panningen, Netherlands

Opnamestop VieCuri vanwege hoge aantallen patiënten

VieCuri, met ziekenhuizen in Venlo en Venray, neemt geen patiënten meer op, omdat de toestroom van patiënten te groot is.
Deborah Parren | 2 november 2021 16:11 | Aangepast op 2 november 2021 16:11
De opnamestop gaat per direct in. Twee van de acht OK's worden vijf dagen gesloten.

Overbelast

"Wij vinden dit verschrikkelijk maar noodzakelijk. We maken ons grote zorgen over het welzijn van onze medewerkers", zegt een ongeruste IJsbrand Schouten, voorzitter Raad van Bestuur. In een korte tijd belandden er vooral veel coronapatiënten heel snel in het ziekenhuis. "Tegelijkertijd lukt het uitplaatsen van coronapatiënten naar andere ziekenhuizen nauwelijks. Andere ziekenhuizen zijn ook overbelast."


Afgeschaalde ziekenhuiszorg

Het ziekenhuis meldde vrijdag al dat de ziekenhuiszorg afgeschaald moest worden door de toestroom aan coronapatiënten. Patiënten kunnen overigens wel terecht op de spoedeisende hulp. Of ze daarna opgenomen kunnen worden, is dan wel onzeker.

De afspraken op de poli's gaan vooralsnog door. Afspraken van patiënten die niet gebeld worden gaan door. Ook kunnen huisartsen nieuwe patiënten blijven doorverwijzen.

Lees ook

Dag 3 Ut P&M Hoés: volle uitzenddag met muziek, actie en betrokkenheid

Switch Helden staat vrijdag volledig in het teken staan van dag 3 van Ut P&M Hoés. Van vroeg in de o...

Winter Magic Peel en Maas zoekt vrijwilligers

Morgen opent de schaatsbaan in het hartje van Panningen. De organisatie van Winter Magic Peel en Maa...

VVD Peel en Maas maakt kandidatenlijst 2026 bekend

De VVD Peel en Maas heeft de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026 vast...

Gemeente heeft plannen voor 267 nieuwe woningen: “Het is een flinke puzzel”

De gemeente Peel en Maas zet in op een forse uitbreiding van het woningaanbod. Verspreid over meerde...

Provincie en gemeente Beesel ondertekenen Leefbaarheidsakkoord over nieuwe Schakel

Gedeputeerde Michael Theuns, wethouder Linda van den Beucken en burgemeester Martijn Derks hebben do...

Ut P&M Hoés 2025: bijzondere rol voor Bakkerij Op den Beek

In het kader van Ut P&M Hoés 2025 bracht Omroep P&M samen met artiest Marinho een bezoek aan Bakkeri...