Panningen, Netherlands

Oud-inwoner Baarlo als basketballer terug in Den Helder

Als Tom Koopman het op zijn heupen heeft, is hij niet eenvoudig af te stoppen. foto: Den Helder SUNS / Facebook
Tom Koopman, oud-inwoner van Baarlo, gaat weer basketballen bij Den Helder SUNS. De 28-jarige power forward heeft een contract getekend voor het komende seizoen.
Youri Buis | 12 juli 2023 10:39 | Aangepast op 12 juli 2023 10:39
Ambulant begeleider
De afgelopen twee jaar was Koopman jeugdcoördinator van BV Noordkop/SUNS. Ook was hij medeverantwoordelijk voor onder meer de jeugdtrainingen. De baan van ambulant begeleider heeft hij opgezegd om zich als fulltime prof weer volledig te richten op de sport.

Afstand nemen
In 2017 rondde Koopman zijn loopbaan bij The Citadel University, het Amerikaanse college basketball, af. Vervolgens tekende hij zijn eerste profcontract bij Den Helder SUNS. Daarna beleefde Koopman buitenlandse avonturen in Italië en België, voordat hij in Den Helder terugkeerde om een tijdje afstand te nemen van het profbestaan.

Uit de brand
Vanwege hardnekkig blessureleed bij enkele spelers van Den Helder, speelde Koopman afgelopen seizoen al vijf duels mee. Daarin scoorde hij gemiddeld 5,2 punten in 18 minuten. “Ik kwam uit voor het Promotie Divisie-team en was daardoor soms beschikbaar om het BNXT-team uit de brand te helpen. Dat smaakte echter naar meer, met als gevolg deze stap”, zegt Koopman tegen het eigen clubkanaal.

Lees meer over:

Baarlo|Basketbal|

Lees ook

Woning in Baarlo zes maanden gesloten na vondst grote hoeveelheid drugs en vuurwapen

De burgemeester van Peel en Maas heeft een woning aan de Voorste Horst in Baarlo voor een periode va...

Veertiende waterleidingbreuk in Baarlo houdt kapperszaak Caroline opnieuw dicht

In Baarlo zitten sinds maandagavond tientallen huishoudens zonder water door een leidingbreuk in de ...

Twee leidingbreuken in Baarlo en Maasbree: kookadvies van kracht

In zowel Baarlo als Maasbree zijn maandagavond leidingbreuken ontstaan. Waterleidingmaatschappij Lim...

Baarlonaar Piet Cootjans ontvangt Cultuurprijs Peel en Maas 2025

Piet Cootjans uit Baarlo heeft vrijdag de Cultuurprijs 2025 ontvangen. Met deze jaarlijkse prijs eer...

Eigenaar beachclub ontkent schuld, biedt wel 250.000 euro voor slachtoffers dakterrasdrama

De eigenaar van de ingestorte beachclub op Mallorca zegt dat niet hij, maar de plaatselijke gemeente...

Drugs, wapens en contant geld gevonden in woning Baarlo: drie aanhoudingen

De politie heeft vrijdag bij een inval in een woning aan de Voorste Horst in Baarlo meer dan twee ki...