Panningen, Netherlands

Pannings Kamerlid lastiggevallen door boze boeren

Verschillende telefoonnummers van CDA-Tweede Kamerleden zijn woensdag gedeeld door Farmers Defence Force. Ook het nummer van Mustafa Amhaouch uit Panningen ligt op straat. Amhaouch kreeg al snel berichtjes en telefoontjes, wat hij beschrijft als poging tot intimidatie en stalking.
De redactie | 29 juni 2023 09:43 | Aangepast op 29 juni 2023 09:43
Farmers Defence Force roept in het TikTok-bericht op om de Kamerleden te bellen of een bericht te sturen en hen te wijzen op hun morele plicht tegenover boeren en het platteland. Deze oproep is naar aanleiding van het debat over het mislukte landbouwakkoord in de Tweede Kamer op donderdag.

Demonstreren
Amhaouch benadrukt dat demonstreren belangrijk is, maar noemt deze acties georganiseerd en radicaal. Hij begrijpt niet waarom sommige boeren zich hiervoor laten gebruiken. Zo zegt hij tegen L1. Op de vraag of hij actie heeft ondernomen naar aanleiding van de appjes en telefoontjes, wil Amhaouch niet ingaan. Hij geeft aan dat hij uit een plattelandsregio komt en bekend is met de boerensector. Hij staat altijd open voor gesprekken aan de keukentafel, maar benadrukt dat dit soort acties moeten stoppen.

Zwaar debat
Amhaouch verwacht een zwaar debat in de Tweede Kamer over het ontbreken van een akkoord voor de sector. Hij is teleurgesteld dat er nog geen perspectief is en hoopt dat dit snel verandert.

Lees ook

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...