Panningen, Netherlands

Parel in de regio: Belfort Vossenberg in Meijel

De Belfort Vossenberg in Meijel kwam de laatste maanden in het nieuws vanwege vernielingen. Tijd om het echte verhaal achter het monument te vertellen van deze parel in de regio.
De redactie | 27 augustus 2022 17:11 | Aangepast op 27 augustus 2022 17:11
Historisch
Wie naast het 22 meter hoge Belfort staat, bevindt zich op historisch terrein. Ruim 75 jaar geleden vochten op deze drassige grond soldaten voor de vrijheid van heel Nederland. Dit is nog goed te zien aan de zes bunkers naast de toren, ook wel kazematten genoemd, en deel uitmakend van de Peelraamstelling. Vanaf de toren loopt een pad, dat niet alleen de ontsnappingsroute van Meijel naar Brabant vormde, maar ook essentieel was voor de turfwinning in de Peel. 
Kazematten
Verborgen tussen de planten liggen de kazematten die behoren tot de S-serie. Vanwege hun vorm worden ze ook wel stekelvarkens of spinnenkoppen genoemd. De G Kazemat is vierkant met afgeronde hoeken. Hier zijn er maar heel weinig van gebouwd. Deze is hard getroffen in de oorlog maar niet door vijandelijk vuur. Er zijn nog drie schuttersputten zichtbaar waar soldaten alleen beschermd werden dooreen schild. De schilden zijn door de Duitsers als oorlogsbuit afgevoerd. 

Toren
De uitkijktoren geeft een uitzicht over de Peel. Je kunt in de verte torens, windmolens en andere herkenbare punten zien.

Lees ook

Ruben Janssen (11) wint zilver op internationaal taekwondotoernooi

De 11-jarige Ruben Janssen uit Meijel heeft zaterdag een zilveren medaille gewonnen op een internati...

Peelhorst en Maasvallei zet nieuwe stap richting UNESCO-erkenning

De Peelhorst en Maasvallei is een stap dichter bij de titel UNESCO Global Geopark. Woensdag tekenden...

Edje Philipsen uitgeroepen tot prins van CV De Kieveloeët

Edje Philipsen is de nieuwe prins van De Kieveloeët uit Meijel. In een bomvolle zaal bij de Heere va...

Meijel krijgt historische canon

Al meer dan vijftien jaar worden in Nederland historische canons opgesteld: overzichtelijke samenvat...

Uitzendbureau moet dwangsom betalen voor huisvesten arbeidsmigranten in Meijel

De Raad van State heeft bepaald dat Metaal Flex de dwangsom moet betalen die de gemeente Peel en Maa...

Nieuw ontmoetingsmoment voor ouders in Meijel: Koffie & Kids Keffee

In Meijel is een nieuw initiatief gestart: het Koffie & Kids Keffee. Een plek waar (aanstaande) oude...