Dat blijkt uit een onderzoek van stichting Stem op een vrouw.
Ruim 40 procent
In totaal telt de raad van Peel en Maas 27 leden, van wie er dus 16 man zijn en 11 vrouwen. Dat is goed voor 40,7 procent. Het aandeel van vrouwen is vooral bij de VVD het hoogst. De partij telt drie vrouwen van de in totaal vijf raadsleden. CDA heeft in absolute aantallen de meeste vrouwen: vijf van de tien. PvdA/GroenLinks heeft dan weer als enige partij een vrouw als fractievoorzitter. Van de acht zetels worden bij Lokaal Peel en Maas twee bezet door een vrouw.
Meeste vrouwelijke raadsleden
Valkenburg aan de Geul heeft procentueel gezien de meeste vrouwelijke raadsleden: 47,1 procent (8 van de 17 leden). Daarna volgt de gemeente Stein met negen vrouwen van de 21 leden (42,9 procent). Peel en Maas staat dus nog in de top 3 van meeste vrouwen in de raad.
Vrouwelijke burgemeester
Overigens zijn er nergens in Nederland gemiddeld zo weinig vrouwelijke raadsleden als in Limburg. Als het echter gaat over vrouwelijke burgemeesters, is het beeld volledig anders. Daar staat Limburg al een paar jaar in de landelijke top. Ook Peel en Maas heeft al 12 jaar een vrouwelijke burgemeester: Wilma Delissen-van Tongerlo.