Panningen, Netherlands

Peel en Maas laagste legeskosten grote verbouwing

Inwoners van Peel en Maas die een grote verbouwing willen doen, betalen in Limburg het laagste bedrag voor bouwleges.
Deborah Parren | 24 augustus 2021 10:12 | Aangepast op 24 augustus 2021 10:12
Bij een bouwsom van 170.000 euro zonder btw kost een omgevingsvergunning in Peel en Maas dit jaar 2.239 euro. Dat blijkt uit het jaarlijkse bouwlegesonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH).

Verschillen

Dat is overigens wel iets hoger dan vorig jaar. Toen moesten inwoners 2.227 euro neertellen om een vergunning aan te vragen voor bijvoorbeeld het bouwen van een nieuw huis. In de meeste Limburgse gemeenten gaat het om meer dan 3.000 euro. Sittard-Geleen spant de kroon met 8.243 euro voor een grote bouwvergunning.

Prijskaartje

Aanvragers van een omgevingsvergunning hebben in elke gemeente te maken met een ander prijskaartje. Iedere gemeente mag namelijk zelf bepalen wat het bedrag van een bouwvergunning is. Hoe meer geld de verbouwing kost, hoe meer geld er gevraagd wordt voor papierwerk, de legeskosten.

Kleine verbouwing

Voor wie in Peel en Maas een omgevingsvergunning voor een kleinere verbouwing wil aanvragen, moet dit jaar 388 euro afgetikt worden. Dat is 4 euro meer dan vorig jaar. Het gaat dan om een bouwsom van 10.000 euro. In Heerlen betaal je de hoofdprijs voor een kleine verbouwing, namelijk 610 euro. Een vergunning voor exact dezelfde verbouwing kost in Roermond slechts 185 euro.

Onacceptabel

De VEH noemt deze prijsverschillen al jaren 'onacceptabel'. "Wij zien jaar op jaar onverklaarbaar grote legesverschillen tussen gemeenten en ook enorme stijgingen en dalingen. Het gaat werkelijk alle kanten op en is aan kopers en huiseigenaren niet uit te leggen", vindt Cindy Kremer, algemeen directeur Vereniging Eigen Huis.

Foto: Unsplash

Lees ook

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...