Panningen, Netherlands

Huisvesting Buurtcollege Agora is ‘een ingewikkelde puzzel’

foto: Bart Nelissen
Het huisvesten van het Buurtcollege Maas en Peel blijkt een lastige opgave. De school startte in het najaar van 2021 en maakt sindsdien een grote groei door. De gemeente spreekt van ‘een ingewikkelde puzzel.’
De redactie | 25 mei 2023 23:22 | Aangepast op 25 mei 2023 23:22
Tijdelijk
De tijdelijke huisvesting van de school is momenteel gelegen aan de Piushof in Panningen en het gebouw van De Pas aan de Averbodestraat in Helden. Dat is voor de leerlingen weliswaar een werkbare locatie, maar het voldoet niet aan de eisen van deze tijd. De gemeente zoekt samen met het Buurtcollege en het Bouwens naar een oplossing.

Prognose komt dichterbij
De verwachting is dat de groei van het Buurtcollege Peel en Maas het komende schooljaar doorzet. Dat betekent 60 nieuwe leerlingen per jaar, 180 in totaal. De prognose van ongeveer 500 leerlingen in 2028 of 2029 komt daarmee steeds dichterbij. Daar tegenover staat dat het Bouwens te maken heeft met een teruglopend aantal leerlingen.

Drie stappen
Om een invulling te geven aan de samenhangende huisvestingsopgave, werken alle partijen in drie stappen toe naar een oplossing. Eerst worden de leerlingenprognoses geïnventariseerd. Daarna wordt bekeken of het Buurtcollege mogelijk gedeeltelijk gevestigd kan worden in Het Bouwens, waar plek is omdat de leerlingenaantallen dalen. De vraag is of dit past met de doelstellingen van het onderwijs, waar leerlingen autonoom werken aan challenges in plaats van klassikale lessen te volgen. Ook de mogelijkheden voor een eigen gebouw worden in kaart gebracht.

Derde kwartaal
Een daadwerkelijk besluit van het college staat gepland voor het derde kwartaal van 2023. Het doel is om de huisvesting bij aanvang van het schooljaar 2024/2025 rond te hebben. Daarbij houden de betrokken partijen rekening met een half jaar vertraging, vanwege de benodigde doorlooptijd van de procedures.

Lees meer over:

Buurtcollege|Het Bouwens|

Lees ook

Groen licht voor tijdelijke huisvesting Buurtcollege

De gemeenteraad van Peel en Maas gaat akkoord om een tijdelijke huisvesting voor het Buurtcollege Ma...

Leerlingen Bouwens gaan samenwerken in Duitsland

Leerlingen van het Bouwens van der Boijcollege in Panningen gaan samenwerken met leerlingen van de D...

Tijdelijke huisvesting Buurtcollege op Egchelse voetbalvelden

Het Buurtcollege Maas en Peel krijgt een tijdelijke accommodatie vlakbij Het Bouwens in Panningen. D...

Volledig slagingspercentage Bouwens voor vmbo-kader

Het aantal geslaagde leerlingen op Het Bouwens is gegroeid. Vorige maand hoorden 226 leerlingen dat ...

Cultuurproject over tradities eindigt met festival op Het Bouwens

Schilderijen, een film en live muziek: de derdejaars leerlingen op het Bouwens met het vak cultuur s...

Het Bouwens tevreden met aantal geslaagden

226 Leerlingen van Het Bouwens hebben vandaag te horen krijgen dat ze geslaagd zijn voor hun eindexa...