Panningen, Netherlands

Raad Beesel stemt unaniem in met nieuwbouw Schakel

Gemeenschapshuis De Schakel in Reuver.
De gemeenteraad van Beesel heeft maandagavond unaniem ingestemd met de plannen voor de toekomst van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver. Het huidige gebouw gaat tegen de vlakte en maakt plaats voor nieuwbouw, zonder integratie van het gemeentehuis.
Youri Buis | 30 september 2025 16:44 | Aangepast op 30 september 2025 16:44
“Ik ben heel blij met een unaniem besluit van alle vier de fracties. Dat geeft vertrouwen om door te gaan,” aldus een opgeluchte wethouder Linda van den Beucken na afloop van de vergadering.

‘Lang genoeg geduurd’
Fractievoorzitter Jan Hendriks van de VLP is content dat er nu eindelijk schot in de zaak komt. “Het heeft lang genoeg geduurd. Verenigingen en maatschappelijke partners kijken uit naar de nieuwe Schakel. Dit wordt een meerwaarde voor de hele gemeenschap.”

Ook Rian Janssen van Samen Verder Beesel was positief over de manier waarop de raad tot een besluit kwam. “We hebben constructief gedebatteerd, zonder al te veel emotie. Soms win je wat, soms verlies je wat, maar dit is een mooie uitkomst.”

Tijdelijke huisvesting
De komende periode wordt besproken waar verenigingen tijdelijk terechtkunnen tijdens de sloop en nieuwbouw. De VLP stelde voor om alle clubs samen onder te brengen op één locatie met een vaste beheerder. Wel oppert de partij om de vereniging zelf hierbij te betrekken.

Wethouder Van den Beucken wil hierover snel met de verenigingen in gesprek. “De vraag is of één locatie mogelijk is, of dat we ook gebruik moeten maken van horeca en andere plekken in de gemeente. Beide opties onderzoeken we samen met de verenigingen.”

Financiën en exploitatie
Een voorstel om de raad meer zeggenschap te geven over de exploitatie van het nieuwe gebouw haalde geen meerderheid. Toch wees Janssen op het belang van goede afspraken. “Omdat er ook commerciële activiteiten zullen zijn, verwachten we dat het gemeenschapshuis winstgevend wordt. De financiële belangen zijn groot, en als raad hebben wij het budgetrecht.”

De wethouder benadrukt dat de eerste reacties hoopvol zijn. „We hebben op 7 oktober een afspraak met de verenigingen om verder te praten. Ook de bibliotheek en de ouderenopvang lieten weten blij te zijn met deze stap. Iedereen heeft er veel energie in om samen verder te bouwen.”


Lees ook

Discussie over te grote luchtinstallatie op dak De Paort: ‘Hoe heeft dit zo kunnen gebeuren?’

Tijdens de commissievergadering van Peel en Maas dinsdagavond werden er veel vragen gesteld over de ...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Opslaglocatie in Beesel gecontroleerd: gemeente en ACT! Interventieteam treffen 26 opslagruimtes aan

In de gemeente Beesel heeft het ACT! Interventieteam onlangs een bestuurlijke controle uitgevoerd bi...

Gemeente Beesel helpt nieuw dorpsservicepunt opstarten

De gemeenteraad van Beesel steunt het nieuwe dorpsservicepunt in het dorp Beesel. Het dorpsservicepu...

Beesel onderzoekt betrokkenheid van woningzoekenden bij woningbouwprojecten

Woningzoekenden in Beesel moeten actiever betrokken worden bij woningbouwprojecten. Dat riepen het C...

Beesel breidt toezicht uit: één extra BOA voor meer veiligheid in de wijken

De gemeenteraad van Beesel heeft besloten om een extra BOA in te zetten. Hiermee wil de gemeente de ...