Panningen, Netherlands

Praktijkdag verkeersveiligheid voor jonge automobilisten

De gemeenten Peel en Maas en Beesel hebben samen met zes andere Noord-Limburgse gemeenten The DriveXperience georganiseerd.
Deborah Parren | 24 september 2021 09:27 | Aangepast op 24 september 2021 09:27
Dat is een training voor automobilisten tussen de 17 en 24 jaar die hun rijvaardigheid verder willen aanscherpen.

Rem- en slipbaan

Dat wordt gedaan met praktijkoefeningen onder begeleiding van coaches, zoals een praktijkrit en een mobiele gladde rem- en slipbaan. Verder kunnen ervaringen uitgewisseld worden met andere deelnemers.

Jaarlijks slachtoffers

"In Noord-Limburg vallen jaarlijks slachtoffers in het verkeer, meer nog dan het landelijk gemiddelde. Jongeren zijn in het verkeer een extra kwetsbare doelgroep. Door ze een dag lang te trainen op hun rijvaardigheid maken we hen steviger in het verkeer", denkt Peter van Wijlick programmacoördinator Trendsportal.

Praktijkdag

De praktijkdag voor de jonge automobilisten wordt op zaterdag 23 en zondag 24 oktober gehouden bij de Oostendorp Toyota Dealer in Venray. Een training duurt één dag en is dan van 9.00 tot 16.00 uur. Deelname is gratis.

The DriveXperience is een beproefd programma dat mede dankzij het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) wordt aangeboden aan jonge automobilisten in Noord-Limburg.


Foto: Unsplash

Lees ook

Postcode Reuver valt in de prijzen bij speciale trekking Postcode Loterij

Inwoners van Reuver met postcode 5953 CH, gelegen aan de Aalmoezenier Camplaan, zijn in de prijzen g...

Herm uit Panningen verwelkomt Vierdaagse-wandelaars in zijn nieuwe thuis in Mook

Toen de wandelaars van de Vierdaagse donderdagochtend door Mook trokken, stonden de stoelen al klaar...

Nieuw platform brengt Limburgse podcasts samen

Limburgse podcasts zijn voortaan gemakkelijk te vinden via één centrale plek: het nieuwe online plat...

Brennan Heart geschokt na brand Tomorrowland: ‘Zo verdrietig!’

De Heldense hardstyle-dj Brennan Heart heeft geschokt gereageerd op de verwoestende brand die woensd...

Steeds meer meldingen van Aziatische hoornaar in Peel en Maas

Het aantal nesten van de Aziatische hoornaar in Peel en Maas loopt snel op. Medio juli zijn er al ze...

Documentaire over Toon Hermans Huis maandag op tv

Op Wereldkankerdag is de teaser gepresenteerd van de documentaire Kanker en wat nu... over het Toon ...