Panningen, Netherlands

Project dementievriendelijke gemeenschap krijgt vervolg

De ondernemers in Peel en Maas die deelgenomen hebben aan het project 'Dementievriendelijk Centrum' kijken tevreden terug.
De redactie | 2 oktober 2023 14:11 | Aangepast op 2 oktober 2023 14:11
Het doel van het project was om Peel en Maas een gastvrije en ondersteunende plek te maken waar mensen met dementie zo lang mogelijk kunnen blijven deelnemen aan het gemeenschapsleven en waar ze zich veilig en gewaardeerd voelen.

Omgaan
Er werden verschillende bijeenkomsten georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomsten is er dieper ingegaan op wat dementie is en hoe men het beste kan omgaan met mensen die aan deze aandoening lijden. De deelnemers aan het traject hebben nu de titel dementiehulpverlener ontvangen.

Benaderen
Roy Janssen, ondernemer bij DA de Klimop in Maasbree, zegt dat hij veel bewuster is gaan werken. Bijvoorbeeld hoe je inwoners met dementie het beste kunt benaderen. Het vertragen van interacties blijkt cruciaal te zijn.

Vervolg
Het 'Dementievriendelijk Centrum'-initiatief gaat verder. Geïnteresseerden worden gevraagd om zich aan te melden voor het vervolg.

Meest gelezen

Thuis kijken bij Susan Derckx

Jelle van de Steeg | 15 mrt 2025 17:31

Gratis compost voor inwoners van Peel en Maas

Jelle van de Steeg | 16 mrt 2025 16:34

Stroomstoring in Panningen en omgeving

De redactie | 14 mrt 2025 07:58

Lees ook

Schop kan in de grond: Egchelse woonwijk Giel Peetershof wordt uitgebreid

Na jaren getouwtrek kan Egchel zich definitief opmaken voor de uitbreiding van woonwijk Giel Peeters...

Raad Peel en Maas wil hogere grens voor starterslening

De gemeente gaat aan de provincie Limburg vragen om de maximale koopprijs voor de starterslening te ...

Panningen schuift aan voor buurtiftar tijdens ramadan

Het is ramadan en dat betekent dat er gevast wordt. Tussen zonsopkomst en zonsondergang mag er niet ...

Verschillende culturen beheren samen moestuin in Koningslust

Zo'n 25 gezinnen beheren samen een bijzondere tuin in Koningslust: het Tutti Frutti Bos. Dit initiat...

Column Het Bouwens: Iedereen voor politiek

De politiek wordt van oudsher gezien als een zaak voor volwassene. Jongeren die actief bij de politi...

Groener plein en veiligere weg rondom Maasbreese school

Het schoolplein van de scholen in Maasbree krijgt een opknapbeurt en ook de verkeerssituatie rondom ...