Panningen, Netherlands

Provincie steunt woningbouwplannen in Baarlo en Kessel

De Provincie Limburg gaat € 750.000,- euro bijdragen aan de woningbouwontwikkelingen Kuukven in Baarlo en Antoniushof in Kessel. Dit is de voormalige vrachtwagenparkeerplaats.
De redactie | 1 maart 2023 13:20 | Aangepast op 1 maart 2023 13:20
Gedeputeerde Lia Roefs en wethouder Rob Wanten tekenden dinsdag de samenwerkingsagenda ‘Kader Kwaliteit Limburgse Centra’.

Kuukven
In Baarlo is de behoefte aan betaalbare (sociale) huurwoningen en koopwoningen groot. Er komen meer dan 100 woningen. Vorige maand stelde de gemeenteraad van Peel en Maas een extra voorbereidingskrediet beschikbaar om de plannen voor Kuukven verder uit te werken. "Door het bouwen van nieuwe woningen kunnen jong en oud een passende woning vinden. Het zorgt ook voor doorstroming op de woningmarkt", aldus de wethouder.

Antoniushof
Ook in Kessel is behoefte aan betaalbare (sociale) huurwoningen en koopwoningen. Met woningbouwcorporatie Antares wordt een plan ontwikkeld voor 27 woningen. De levensloopbestendige woningen zijn voor de verhuur en verkoop.

Voor gedeputeerde Lia Roefs (Wonen, Water, Ruimte en Landbouw) is het vooral belangrijk dat de gemeente Peel en Maas met deze plannen zorgt voor betaalbare woningen voor doelgroepen, zoals starters, jonge gezinnen en senioren. “In Limburg is er, net als in heel Nederland, vooral behoefte aan betaalbare woningen. Als we daar geen extra aandacht aan schenken, kunnen veel mensen de woningmarkt niet betreden of niet doorstromen naar een meer bij hun levensfase passende woning. Ik ben daarom blij dat bijvoorbeeld het plan in Kessel helemaal bestaat uit sociale huurwoningen en goedkope koopwoningen voor zowel jongeren als voor senioren.”

Lees meer over:

Baarlo|Kessel|Kuukven|

Lees ook

Verkabelingsproject Kessel stil door geplande verzwaring hoogspanningstraject

Het verkabelingsproject van de hoogspanningslijn tussen Kessel-Eik en Kessel loopt vertraging op. Te...

Kromme Gölde Konkoer krijgt vernieuwde opzet tijdens 33ste editie

Het Kromme Gölde Konkoer in Kessel wordt dit jaar in een nieuw jasje gestoken. Tijdens de 33ste edit...

Woning in Baarlo zes maanden gesloten na vondst grote hoeveelheid drugs en vuurwapen

De burgemeester van Peel en Maas heeft een woning aan de Voorste Horst in Baarlo voor een periode va...

Veertiende waterleidingbreuk in Baarlo houdt kapperszaak Caroline opnieuw dicht

In Baarlo zitten sinds maandagavond tientallen huishoudens zonder water door een leidingbreuk in de ...

Casle biermakers beëindigen activiteiten eind 2025

De Casle biermakers hebben bekendgemaakt dat zij hun activiteiten per eind 2025 zullen beëindigen. D...

Twee leidingbreuken in Baarlo en Maasbree: kookadvies van kracht

In zowel Baarlo als Maasbree zijn maandagavond leidingbreuken ontstaan. Waterleidingmaatschappij Lim...