Panningen, Netherlands

PvdA/GroenLinks wil uitstel besluit school Helden

De fractie PvdA/GroenLinks heeft donderdagavond in een brief aan de overige fracties in de gemeenteraad voorgesteld om nog geen besluit te nemen voor een verbouwing van de Kloosterstraat in Helden tot school.
Bart Nelissen | 18 september 2020 09:38 | Aangepast op 18 september 2020 09:38
De partij is van mening dat er grote twijfels rijzen over de vraag of het oprichten van een nieuwe school voor 160 van de 400 in totaal aanwezige leerlingen in Helden naar de toekomst toe wel zo’n verstandig besluit is. In het plan dat voor wordt gelegd aan de raad gaat basisschool De Pas verhuizen naar deze locatie.

'Het enig argument dat wij tot nu toe van het college gehoord hebben ter onderbouwing van de keuze voor deze koers is dat in het verleden nu eenmaal de keuze is gemaakt voor vernieuwbouw aan de Kloosterstraat. Wij vinden dat een heel zwak argument', zo schrijft Annigje Primowees in de brief.

Daarnaast zegt de fractie dat het veel efficiënter om alle leerlingen in Helden in één gebouw onder te brengen, met de mogelijkheid om door een flexibele inrichting van het gebouw heel gemakkelijk twee verschillende onderwijsconcepten te realiseren. Ook vindt de partij de plek aan de Klooserstraat niet ideaal. 'De school wordt gebouwd aan de uiterste rand van het dorp, in een vergrijzende wijk. Juist aan de andere zijde van Helden, in de wijk Schrames wonen jonge gezinnen met de meeste kinderen. Door de grote afstand en de lastige oversteek naar de school, betekent dit dat de meeste kinderen niet zelfstandig naar school kunnen lopen of fietsen', zo staat in de brief.

De gemeenteraad bespreekt dinsdag het onderwerp in de gemeenteraadsvergadering.

Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...