Panningen, Netherlands

Raad gaat akkoord met nieuwbouw gymzaal in Beesel

De huidige gymzaal aan de Kerstenbergweg in Beesel. beeld: Google Streetview
Er komt definitief een nieuwe gymzaal in Beesel. De huidige zaal aan de Kerstenbergweg wordt gesloopt en er zal een nieuwe worden geïntegreerd in het Integraal Kind Centrum (IKC) op De Solberg. Dat is de uitkomst tijdens de raadsvergadering van maandagavond.
Youri Buis | 4 maart 2024 22:30 | Aangepast op 4 maart 2024 22:30
Voordeliger
De Beeselse gymzaal uit 1969 is vanuit bedrijfseconomisch opzicht volledig afgeschreven en daarom is er dringend renovatie of vervanging nodig. Het college legde in februari twee concrete opties op tafel: een levensduur verlengende renovatie of nieuwbouw. De laatste optie had uit financieel oogpunt al snel de voorkeur. Op de lange termijn is nieuwbouw namelijk voordeliger, zo blijkt uit een financiële analyse.

Integratie IKC
De gemeenteraad gaat ook mee in het voorstel om de nieuwe gymzaal te integreren in het IKC, dat wordt gebouwd op De Solberg. In november 2023 riep de raad in een motie op om de mogelijkheden daarvoor te onderzoeken. Naast de financiële overwegingen heeft een gymzaal op De Solberg ook praktische voordelen. Zo wordt er voldaan aan landelijke normen en behoeften die door de overheid zijn vastgelegd. Die geven onder meer aan dat een gymzaal op maximaal 750 meter van de school mag liggen, maar het liefst in het schoolgebouw zelf of op het terrein van de school.

Unieke kans
Met de ontwikkeling van een gymzaal op de schoollocatie, ziet de gemeente een kans om gymonderwijs en een multifunctionele invulling voor de toekomst te borgen. “Een unieke kans voor het kerkdorp Beesel die we niet kunnen laten schieten”, aldus wethouder en portefeuillehouder Anouk Huijs tijdens de raadsvergadering.

Communicatieplan
Hoewel het overgrote deel van de raad achter het voorstel staat, klonk er ook kritiek. Met name de communicatie zou ‘zeer onder de maat’ zijn, zoals Job Nijssen van de Beeselse Lijst betoogde. Ook de zorgen bij Michele Urru van Samen Verder slaan vooral op de communicatie. Omwonenden geven aan zich niet gehoord te voelen. Huijs deelde mee dat er een communicatieplan is opgesteld, waarbij inwoners en omwonenden op de hoogte worden gehouden.

Lees ook

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Opslaglocatie in Beesel gecontroleerd: gemeente en ACT! Interventieteam treffen 26 opslagruimtes aan

In de gemeente Beesel heeft het ACT! Interventieteam onlangs een bestuurlijke controle uitgevoerd bi...

Meerderheid raad Peel en Maas stemt in met begroting; discussie over wonen, milieu en lastenverlichting

De gemeenteraad van Peel en Maas heeft dinsdagavond ingestemd met de begroting voor 2026. Alleen de ...

Gemeente Beesel helpt nieuw dorpsservicepunt opstarten

De gemeenteraad van Beesel steunt het nieuwe dorpsservicepunt in het dorp Beesel. Het dorpsservicepu...

Beesel onderzoekt betrokkenheid van woningzoekenden bij woningbouwprojecten

Woningzoekenden in Beesel moeten actiever betrokken worden bij woningbouwprojecten. Dat riepen het C...

Beesel breidt toezicht uit: één extra BOA voor meer veiligheid in de wijken

De gemeenteraad van Beesel heeft besloten om een extra BOA in te zetten. Hiermee wil de gemeente de ...