Panningen, Netherlands

Schrijvers Peel en Maas schrijven winnend LVK-lied

Pruuf Mar uit Ysselsteyn heeft het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer (LVK) 2023 gewonnen. Hun liedje ‘Ojjem Blieve Hale’, geschreven door Mark van Mullekom en Jerome Lenders, is volgens de kijkers thuis en de jury het beste vastelaovesliedje van dit jaar. De finale van het LVK vond vrijdag plaats in Venray.
De redactie | 4 februari 2023 02:25 | Aangepast op 4 februari 2023 02:25
Met deze LVK-winst is Pruuf Mar de opvolger van Bjorn en Mieke, deze editie de grote afwezigen. Het duo doet het een tijdje rustig aan vanwege de zwangerschap van Mieke. Vorig jaar wonnen zij met hun nummer ‘Altied Ope’.

Mark van Mullekom
Het was de elfde keer dat Mark van Mullekom met zijn nummers in de finale stond. Het begon met de Breurkes en In de Wolken en vervolgens schreef hij ook enkele LVK-winnende nummers van Spik en Span. Dit jaar schreef hij ook mee aan de nummers van La Bamba en De Breurkes.

LVK
Voor het eerst sinds drie jaar vond het LVK weer op traditionele wijze plaats. De coronapandemie gooide tijdens de afgelopen edities flink wat roet in het eten. Vrijdagavond was het als vanouds een groot feest. De Breurkes eindigden als vijfde, de Prins & Aod Prins uit Grashoek werden 17e.

Lees ook

Graotekoeër wint liedjesavond Kwiebusse in Neer

De jaarlijkse liedjesavond van de Kwiebusse in Neer is gewonnen door het Graotekoeër. De groep overt...

Langgekoesterde wens voor Erik Manders in vervulling: ‘Prins veur ’t laeve'

Een langgekoesterde wens van Erik Manders is in vervulling gegaan. Erik, een bekende en geliefde inw...

Oude carnavalstraditie wordt hersteld

Op 21 november wordt een oude grensoverschrijdende carnavals­traditie nieuw leven ingeblazen. De car...

VLP wil subsidie voor carnavalswagens om hoge verzekeringskosten te compenseren

De fractie van de VLP in de gemeente Beesel heeft een motie ingediend om carnavalsverenigingen en an...

Waers wint a-Kepèlla Leedjesfestijn

Nikki Selen en Simone Loozen hebben als het duo Waers het a-Kepèlla Leedjesfestijn van de Kuus oeht ...

Dit is het nieuwe trio van de Baolderse Kook

Traditioneel uit het Kookefornuis is zaterdagavond het nieuwe trio van De Kook uit Baarlo uitgeroepe...