PEC begon sterk. Al in de eerste minuut gaf Auke Houben, terug in de basis, een gevaarlijke voorzet, maar die vond geen afmaker. Even later kreeg Helden een kans via Rob van der Sterren, maar ook die poging leverde niets op. In de 8e minuut was het wel raak: na een misverstand in de PEC-defensie scoorde Jim Hendrix de 0-1. PEC kreeg kort daarna een kans via een kopbal van Bas Wilmer, maar Helden-doelman Lars Joosten redde knap.
Gelijk op
In het vervolg van de eerste helft ging het spel redelijk gelijk op. PEC combineerde beter, maar kwam nauwelijks tot kansen. Helden koos vaker voor de lange bal en was daarmee dreigender. In de 37e minuut profiteerde Weslie Knapen van balverlies op het middenveld en maakte hij koelbloedig de 0-2. Daarmee was de ruststand bereikt.
Tweede helft
Na de pauze begon PEC opnieuw sterk. Bas Wilmer schoot een vrije trap tegen de arm van een Heldense verdediger, maar scheidsrechter Yannick Bos uit Gulpen zag er geen strafschop in. PEC wisselde in de 75e minuut Jordi Kirkels voor Dion Cuijpers, maar bleef aanvallend onmachtig. Helden kreeg nog enkele kansen om de score uit te breiden, maar liet die onbenut.
Wereldreis
In de 81e minuut bracht PEC-trainer Roy Schijven met Rowan van den Dungen en Thijs Beerkens twee verse krachten. Dat leverde resultaat op: Dion Cuijpers scoorde in de 83e minuut de aansluitingstreffer (1-2) na aarzelend optreden van de Heldense defensie. In de slotfase maakte Nick Wilmer zijn rentree voor PEC na een wereldreis van een jaar, maar ondanks een slotoffensief bleef de gelijkmaker uit.
Eindstand
De 1-2 eindstand betekent dat Helden de derby wint en zich definitief veilig mag wanen in de 3e klasse H. PEC’20 speelt op 4 mei opnieuw thuis, dan tegen koploper Geldrop.