Panningen, Netherlands

Stijgend museumbezoek Peel en Maas

In de afgelopen zomermaanden hebben ruim 700 mensen Museum Peel en Maas bezocht. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van de 400 personen die in 2019 het museum bezochten in de zomermaanden. Van deze ruim 700 bezoekers waren bijna 200 kinderen.
Willemien Wertz | 13 september 2021 12:19 | Aangepast op 13 september 2021 12:19
Na een lange coranastop hebben mensen uit heel Nederland het museum weten te vinden onder andere via Facebook, Google en de flyer op campings. Het gastenboek staat vol lovende recensies.

De periode dat het museum door corona gesloten was is gebruikt om het museum kindvriendelijker te maken en meer te richten op beleving. Op de vernieuwde zolder en de expositie met handgemaakte miniatuurlandbouwwerktuigen en gereedschappen door Thei Driessen (Baarlo 1914-1999) is genoeg te doen voor jong en oud. Ook de speurtocht is zeer populair bij de jeugd. Daarnaast wordt het belevingsconcept in alle ruimtes doorgevoerd. Eind van dit jaar moeten deze veranderingen gerealiseerd zijn. Dat geldt ook voor de totstandkoming van de interactieve, informatieve en belevenisvolle tentoonstelling over de Middeleeuwen.

Museum Peel en Maas is tot en met de herfstvakantie geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Reserveren is niet meer verplicht. Bezoekers krijgen gratis een boekje met culturele fietsroutes door Peel en Maas.

Lees ook

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Meijels Mannenkoor en zangvereniging uit Weert slaan handen ineen voor winterconcert

Het Meijels Mannenkoor gaat op vrijdag 19 december samen met Gemengde Zangvereniging Con Amore uit W...

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...