Panningen, Netherlands

Stijgend waterpeil leidt voorlopig niet tot dreigende situaties

De gemeente Peel en Maas verwacht dat het stijgende water in de Maas niet leidt tot acute situaties. Het evacueren van bewoners is voorlopig dan ook niet aan de orde.
De redactie | 3 januari 2024 16:58 | Aangepast op 3 januari 2024 16:58
Rijkswaterstaat, waterschap Limburg, veiligheidsregio Limburg-Noord en de gemeente houden de situatie nauwlettend in de gaten. Als de situatie verandert, zullen ze de inwoners informeren. Indien nodig worden dan de bewoners en ondernemers in het buitendijks gebied bij de Maas gewaarschuwd. Ook in de beken is de waterstand hoog, maar waterschap Limburg voorziet geen problemen.

Stroomgebied gestegen
Door de vele regen in het stroomgebied van de Maas, is de waterstand van de rivier sterk gestegen. Bij Sint Pieter (vlakbij Maastricht) nam de waterafvoer woensdag toe van ongeveer 500 m3 per seconde naar 1.500 m3 per seconde. De afvoer zal waarschijnlijk nog verder toenemen tot ongeveer 1.600 m3 per seconde op donderdag. Mogelijk volgt op vrijdag een tweede piek. Dit is afhankelijk van de neerslag in de Ardennen. Daarna zal de waterstand naar verwachting dalen.
Ongeveer 36 uur nadat het water het punt bij Sint Pieter is gepasseerd, bereikt deze hogere waterstand de Maas bij Kessel-Eik, Kessel en Baarlo. Naar verwachting bereikt het water hier een waterstand van ongeveer 16 meter boven NAP (niveau Belfeld boven).

Afgezet
De buitendienst van de gemeente Peel en Maas heeft een gedeelte van de Maasstraat in Kessel-Eik en de Maasboulevard in Kessel afgezet met hekken. Als dit nodig is, worden er ook wegen afgezet nabij het veer in Baarlo, bij de Vergelt. Daar worden door de buitendienst hekken klaargezet en als dit nodig is, worden deze op de weg geplaatst. Verder worden enkele rioolgemalen bij de Maas afgesloten, om te voorkomen dat hier schade aan ontstaat door het water. Bewoners en ondernemers nabij het veer in Kessel en Baarlo worden door de gemeente geïnformeerd over het naderende hoogwater en de maatregelen die de gemeente neemt. Verdere maatregelen zijn vooralsnog niet nodig.

Lees meer over:

Hoogwater|

Lees ook

Voetpaden in Kessel afgezet vanwege hoge waterstand Maas

Het water van de Maas staat hoger dan normaal vanwege neerslag in het stroomgebied. Daarom worden en...

Hekken verwijderd na hoge waterstand Maas

De gemeente heeft dinsdag de hekken weggehaald die waren geplaatst om wegen en paden af te sluiten n...

Maas zakt na hoogwater, veer Kessel-Beesel vaart weer

Na de hoogwaterpiek van de Maas is de situatie inmiddels rustig. Het waterpeil zakt gestaag en de ve...

Maas bereikt piek, water zakt weer

De Maas bij Kessel en Baarlo heeft zijn hoogste punt bereikt. Zaterdag om 15.20 uur was er sprake va...

Maas blijft stijgen, ook veerdienst Kessel-Beesel uit de vaart

Ook in de nacht van donderdag op vrijdag is het water van de Maas gestegen. De afvoer nabij Maastric...

Waterschap neemt maatregelen vanwege hoogwater Maas en richt crisisteam in

De hoge waterstand van de Maas houdt veel mensen in de regio bezig. Ook bij het waterschap, waar de ...