Panningen, Netherlands

Stuk minder wildplassers op de bon geslingerd

Het aantal wildplasboetes in de gemeente Peel en Maas is vorig jaar flink gedaald. In totaal deelde de politie zes boetes uit aan wildplassers. In 2019 waren dat er nog 39.
Deborah Parren | 20 mei 2021 09:53 | Aangepast op 20 mei 2021 09:53
Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) die LocalFocus op een rij zette.

Horeca gesloten

In de gemeente Beesel werd zelfs niemand betrapt op wildplassen in de openbare ruimte. De afname van de nachtelijke plasjes tegen gevels of struiken heeft hoogstwaarschijnlijk te maken doordat de horeca afgelopen jaar voor een groot deel gesloten moest blijven. Volgens de politie is het vooral uitgaanspubliek dat voor die overlast zorgt.

Verbod

Overigens staat in de wet dat urineren en poepen in de openbare ruimte niet verboden is. Maar veel gemeenten hebben een verbod opgenomen in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) die geldt voor de bebouwde kom. Wie in het buitengebied zoals een bos hoge nood heeft en daar zijn of haar boodschap doet, krijgt dus geen plasprent.

In heel Limburg inde het CJIB het afgelopen jaar 595 wildplasboetes, tegen 1262 in 2019. En die boetes waren vorig jaar goed voor een totaalbedrag van ruim 82.000 euro.

Foto: iStock

Meest gelezen

Heldense prins op roze wolk deze vastelaovend

De redactie | 7 feb 2025 16:23

Auto brandt uit op oprit in Kessel

Youri Buis | 8 feb 2025 14:39

Zieke Wilhelminaboom in Maasbree wordt gekapt

Youri Buis | 7 feb 2025 10:07

Lees ook

Toneelvereniging C.O.M. Meijel presenteert…....

Toneelvereniging C.O.M. Meijel presenteert As it is in Heaven, naar de gelijknamige film uit 2004. D...

Jongeren vinden het steeds moeilijker om te bellen: "Ik bel niet graag, ik app liever"

Jongeren geven steeds vaker de voorkeur aan apps zoals WhatsApp en Snapchat in plaats van telefonis...

Kijk hier de hele wedstrijd tussen Bevo Hc en Hurry Up terug

Bevo Hc won woensdagavond van Hurry Up in de Super Handball League. Dankzij vloeiende aanvallen en m...

Samenvatting: Bevo Hc verslaat Hurry Up en doet goede zaken in Super Handball League

Bevo Hc heeft woensdagavond in een doelpuntrijk duel gewonnen van Hurry Up. Het eindigde in 39-35 en...

Drie mannen veroordeeld voor mishandeling en afpersing in Kessel

De rechtbank in Roermond heeft drie mannen veroordeeld voor hun rol in de mishandeling en afpersing ...

De Breurkes vieren jubileum met LVK-finale

De Breurkes, het zangduo bestaande uit de broers René en Ludgard Scheres uit Panningen, staan dit ja...