Panningen, Netherlands

Tachtig trucks rijden mee in jubilerende Christmas Truckrun in Peel en Maas

Liefst tachtig versierde trucks rijden komende zaterdag mee in de Christmas Truckrun die dan door Peel en Maas trekt. Het wordt de vijftiende editie en dus een jubileum.
Youri Buis | 16 december 2025 10:29 | Aangepast op 16 december 2025 10:29
Lichtstaven voor publiek
Dat jubileum gaat niet onopgemerkt voorbij. Het publiek langs de route kan rekenen op een extraatje. “Op diverse plekken in de regio gaan we lichtstaven uitdelen. Daarmee kan er naar de trucks en de inzittenden worden gezwaaid,” licht Jan Bouten namens de organisatie toe.

Zoals ieder jaar nemen cliënten van Daelzicht plaats naast de vrachtwagenchauffeurs. Bouten is blij dat veel van deze cliënten kunnen meerijden. “We zijn blij dat zoveel chauffeurs zich belangeloos hebben aangemeld voor deze jubileumeditie”, vertelt hij.

Route met prikkelarme zone
De Christmas Truckrun start zaterdag om 18.00 uur bij het terrein van Daelzicht in Koningslust. Vervolgens rijden de vrachtwagens omstreeks 18.15 uur door het dorp, om rond 18.30 uur te arriveren in Grashoek. Daarna komt de stoet aan in Beringe (19.00 uur), waarna die doorrijdt naar Panningen (19.15 uur).

Op de J.F. Kennedylaan wordt een prikkelarme zone ingericht. Deze is bedoeld voor mensen die gevoelig zijn voor bijvoorbeeld knipperende lampjes of harde muziek. De prikkelarme zone is van kracht tussen de rotondes Everlo en Houbereij.

Rond 19.30 uur arriveert de truckrun in Egchel. Daarna doet de stoet nog Helden (20.00 uur) aan, om rond 20.15 uur terug te keren in Panningen. Omstreeks 20.30 uur komt de Christmas Truckrun ten einde op de locatie waar die begon, namelijk bij Daelzicht in Koningslust.

Ut P&M Hoés
Traditiegetrouw vindt de Christmas Truckrun gelijktijdig plaats met Ut P&M Hoés. Dit jaar wordt er tijdens de goede doelenactie geld opgehaald voor KiKa en Wensambulance Limburg. Ook tijdens deze editie doet Omroep P&M weer verslag van de truckrun.

Lees ook

Bouw nieuwe woningen Daelzicht feestelijk gestart in Koningslust

Op het Savelberg-terrein in Koningslust is de bouw van vier nieuwe woongebouwen voor Daelzicht van s...

Eerste steen gelegd voor nieuwe woongebouwen Daelzicht in Koningslust

Op Savelberg, het terrein van Daelzicht in Koningslust, is de bouw van vier nieuwe woongebouwen gevi...

Vijftiende editie van Truckrun met verrassing voor de bezoekers

Op zaterdag 20 december vindt in Peel en Maas de vijftiende editie van de Christmas Truckrun plaats....

Christmas Truckrun zoekt verkeersregelaars

Zaterdagavond 20 december zal een bonte stoet van versierde vrachtwagens door enkele kernen van de g...

Christmastruckrun op zoek naar chauffeurs

De 15e editie van de Christmastruckrun zal op zaterdag 20 december door een aantal dorpskernen van g...

Hulpdiensten in actie bij woningbrand in Kessel-Eik en vrachtwagens op A67

Aan de Karreweg-Zuid in Kessel-Eik is donderdagavond brand uitgebroken in een woning. Daarbij raakte...