Panningen, Netherlands

Terrorismeverdachte (18) uit Reuver vrijgelaten

De 18-jarige man uit Reuver die opgepakt werd op verdenking van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf is sinds vrijdag op vrije voeten. Dat schrijft De Limburger maandag.
Deborah Parren | 17 mei 2021 15:48 | Aangepast op 17 mei 2021 15:48
Chatgroep

De man werd zaterdagavond 10 april opgepakt in zijn woning aan de Oude Schans. Een arrestatieteam viel het huis binnen, omdat de jongeman mogelijk in een chatgroep op Telegram zat, waar instructies werden gedeeld over hoe explosieven en bomgordels gemaakt kunnen worden. Ook zou hij lid zijn van een terroristische organisatie. Dat zou naar voren zijn gekomen uit informatie van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD).

Belastende feiten

Eind april werd het voorarrest van de verdachte nog verlengd met zestig dagen. Volgens de krant heeft het Gerechtshof in Den Haag nu bepaald dat de Reuvernaar naar huis mag. "Wellicht heeft in dat oordeel ook meegespeeld dat het Openbaar Ministerie in de drie weken sinds de verlenging van het voorarrest geen belastende feiten heeft gevonden", zegt zijn advocaat Bart Swier tegen De Limburger. "Voor het eerste bericht van de AIVD is geen enkele bevestiging gevonden."

Het is niet duidelijk of de jongeman nog wordt gezien als verdachte. Zijn advocaat denkt dat het Openbaar Ministerie (OM) de zaak gaat seponeren. Het OM kon daar tegenover de regionale krant niets over zeggen.

Lees ook

Postcode Reuver valt in de prijzen bij speciale trekking Postcode Loterij

Inwoners van Reuver met postcode 5953CH, gelegen aan de Aalmoezenier Camplaan, zijn in de prijzen ge...

Herm uit Panningen verwelkomt Vierdaagse-wandelaars in zijn nieuwe thuis in Mook

Toen de wandelaars van de Vierdaagse donderdagochtend door Mook trokken, stonden de stoelen al klaar...

Nieuw platform brengt Limburgse podcasts samen

Limburgse podcasts zijn voortaan gemakkelijk te vinden via één centrale plek: het nieuwe online plat...

Brennan Heart geschokt na brand Tomorrowland: ‘Zo verdrietig!’

De Heldense hardstyle-dj Brennan Heart heeft geschokt gereageerd op de verwoestende brand die woensd...

Steeds meer meldingen van Aziatische hoornaar in Peel en Maas

Het aantal nesten van de Aziatische hoornaar in Peel en Maas loopt snel op. Medio juli zijn er al ze...

Documentaire over Toon Hermans Huis maandag op tv

Op Wereldkankerdag is de teaser gepresenteerd van de documentaire Kanker en wat nu... over het Toon ...