Panningen, Netherlands

Tijdelijke stop aanvragen huisvesting arbeidsmigranten

Het college van Peel en Maas zet een tijdelijke stop op aanvragen voor het huisvesten van arbeidsmigranten. Het gaat dan om het aanvragen van een bestemmingsplan, (tijdelijke) omgevingsvergunning activiteit ruimte en principeverzoek. Er zijn momenteel nog zes plannen in behandeling. Deze plannen liggen in Meijel, Grashoek en Maasbree.
Bart Nelissen | 25 juni 2020 17:04 | Aangepast op 25 juni 2020 17:04
De reden voor de tijdelijke stop is tweeledig. Het gaat volgens wethouder Paul Sanders zowel om de maatschappelijke druk als de druk op het ambtelijke apparaat. Door de piek aan aanvragen aan het begin van het jaar, werd er veel gevraagd van de ambtenaren. 

Een concentratie van arbeidsmigranten en de aanvragen is te zien in Maasbree. Een van de redenen is de ruimte voor bedrijvigheid in dat dorp. Er liggen veel bedrijven die arbeidsmigranten in dienst hebben. 

De tijdelijke stop is in het begin van het jaar besloten. Nu is het formeel. Het afgelopen driekwart jaar zijn er nauwelijks aanvragen binnengekomen, aldus de wethouder. De afgelopen weken lieten huisartsen in Maasbree weten zich zorgen te maken over de hoeveelheid arbeidsmigranten die in Maasbree gehuisvest worden. De grote toename zou de praktijk niet aankunnen.

Wethouder Sanders ziet momenteel geen directe relatie tussen de huisartsenpost in Maasbree en arbeidsmigranten. Huisvesters laten weten dat de ruim 1000 arbeidsmigranten die ze huisvesten niet naar de huisartsenpost gaan. Mogelijk heeft de gemeente inmiddels meer informatie aangevraagd bij de huisartsen.

Er wonen nu ongeveer 3500 arbeidsmigranten in Peel en Maas. Daarnaast lopen er op dit moment nog vergunningaanvragen voor 777 plaatsen. De evaluatie vindt plaats met de partners waarmee het beleid is opgesteld. Woensdag brengt de provincie een rapport uit over arbeidsmigranten.

Meest gelezen

Voetbalclubs in rouw na overlijden Egchelse

De redactie | 24 mei 2023 14:47

De Vermaekerij krijgt nieuwe bedrijfsleiders

De redactie | 23 mei 2023 09:21

Politie zoekt getuigen van mishandeling in Helden

De redactie | 26 mei 2023 22:04

Lees ook

Coureur weer thuis; duo wint Nachtcross

De coureur die zaterdagavond ondersteboven belandde met zijn wagen tijdens de Nachtcross in Baarlo, ...

VC Kessel viert Gouden Jubileum

Volleybalvereniging VC Kessel viert komend weekend eindelijk haar 50-jarig bestaan. Het seizoen 2020...

Lees hier het coalitieakkoord van Peel en Maas

Het coalitieakkoord van Peel en Maas is een feit. "Met lef en vertrouwen verder bouwen'' is de naam ...

Oppositie mist duidelijke plannen in coalitieakkoord

De oppositie heeft dinsdagavond tijdens een extra raadsvergadering kritiek geuit op het coalitieakko...

Ernstig geweldsincident: politie zoekt getuigen

De politie is op zoek naar getuigen van een ernstig geweldsincident in Maasbree. Dat gebeurde in de ...

Leidingbreuk: geen water voor Heldense huishoudens

Als gevolg van een leidingbreuk hebben huishoudens aan Haammakerstraat, Blauwververstraat en Veldstr...