Panningen, Netherlands

Toekomst houtwal Baarlo in gevaar

Het IVN in Baarlo maakt zich zorgen over de toekomst van deze houtwal, die mogelijk gaat verdwijnen vanwege nieuwbouwplannen in Kuukven. De natuurorganisatie is bang dat het kappen van de houtwal schade gaat toebrengen aan de biodiversiteit.
De redactie | 1 augustus 2022 11:30 | Aangepast op 1 augustus 2022 11:30
Els van Knippenberg van het IVN reageerde in het voorjaar verbaasd toen ze de plannen zag. "Ik heb contact opgenomen met de voorzitter dat dit niet wenselijk is", vertelt ze. "Je kunt niet in een paar zinnen uitdrukken hoe belangrijk de houtwal is." Vooral de biodiversiteit komt in het gedrang wanneer de houtwal vanwege de nieuwbouw gaat verdwijnen. Veel dieren nestelen zich in de bomen en ook de dode bomen hebben een functie. "Tevens zorgen de bomen voor verkoeling tijdens het warme weer.

Nieuwe voorzieningen
In het eerste schetsontwerp is de houtwal ter hoogte van de Heierhof verdwenen. Daarvoor in de plaats worden nieuwe groenvoorzieningen aangelegd, maar dat is volgens het IVN een druppel op de gloeiende plaat. De natuurorganisatie wil dat de wal niet wordt gekapt en heeft haar zorgen geuit in een brief aan de gemeente Peel en Maas.

Geen definitief besluit
De gemeente laat weten nog geen definitief besluit genomen te hebben over de toekomst. Er wordt op dit moment gekeken naar de mogelijkheden en ontwerpvarianten voor het gebied. Ook het behoud van de houtwal wordt als optie meegenomen. De gemeente laat daar onderzoek naar doen.

Lees meer over:

Houtwal|Baarlo|Heierhof|Kuukven|

Lees ook

Woning in Baarlo zes maanden gesloten na vondst grote hoeveelheid drugs en vuurwapen

De burgemeester van Peel en Maas heeft een woning aan de Voorste Horst in Baarlo voor een periode va...

Veertiende waterleidingbreuk in Baarlo houdt kapperszaak Caroline opnieuw dicht

In Baarlo zitten sinds maandagavond tientallen huishoudens zonder water door een leidingbreuk in de ...

Twee leidingbreuken in Baarlo en Maasbree: kookadvies van kracht

In zowel Baarlo als Maasbree zijn maandagavond leidingbreuken ontstaan. Waterleidingmaatschappij Lim...

Baarlonaar Piet Cootjans ontvangt Cultuurprijs Peel en Maas 2025

Piet Cootjans uit Baarlo heeft vrijdag de Cultuurprijs 2025 ontvangen. Met deze jaarlijkse prijs eer...

Eigenaar beachclub ontkent schuld, biedt wel 250.000 euro voor slachtoffers dakterrasdrama

De eigenaar van de ingestorte beachclub op Mallorca zegt dat niet hij, maar de plaatselijke gemeente...

Drugs, wapens en contant geld gevonden in woning Baarlo: drie aanhoudingen

De politie heeft vrijdag bij een inval in een woning aan de Voorste Horst in Baarlo meer dan twee ki...