Panningen, Netherlands

Twee dakloze arbeidsmigranten het afgelopen jaar in Peel en Maas

Het afgelopen jaar verbleven er in Peel en Maas twee dakloze arbeidsmigranten. Dat blijkt uit vragen van Lokaal Peel en Maas in de gemeenteraad na het nieuws dat er in Noord-Limburg enkele enkele tientallen dakloze arbeidsmigranten zitten.
De redactie | 1 oktober 2024 10:07 | Aangepast op 1 oktober 2024 10:07
Oost-Europees
Naar schatting van de gemeenten Venlo, Venray, Horst aan de Maas en Peel en Maas zijn er in de regio 50 tot 80 dakloze arbeidsmigranten, voornamelijk uit Polen, Roemenië en Bulgarije. Het afgelopen jaar zijn er twee dakloze arbeidsmigranten in Peel en Maas geholpen. Op basis van signalen en tips werden de dakloze mensen opgespoord. Uiteindelijk zijn ze vertrokken naar het land van herkomst.

Huisvesting
Het probleem van dakloze arbeidsmigranten speelt op meer plekken in het land. Huisvesting wordt vaak door werkgevers geregeld, waardoor migranten bij ontslag naast hun baan ook hun onderdak verliezen. In een oproep in de gemeenteraad zei burgemeester Delissen dat de eerste verantwoordelijkheid ligt bij de ondernemers die deze huisvesting verzorgen.  

Kabinet
Eind vorig jaar stelde het kabinet 65 miljoen euro beschikbaar voor de aanpak van dakloosheid, waarvan 7 miljoen specifiek bedoeld is voor het helpen van dakloze EU-burgers.

Lees ook

Samen vergroenen: initiatieven in Peel en Maas presenteren zich

In de gemeente Peel en Maas groeit het aantal groene initiatieven gestaag. Van kleine moestuinen tot...

Doorbraak voor dorpsservicepunt Beesel: vestiging in voormalige supermarkt nabij

Na maanden van inspanningen achter de schermen lijkt er een belangrijke doorbraak bereikt: het dorps...

Grescollege decor voor buurtiftar in Reuver

In het Grescollege in Reuver vond woensdag een buurtiftar plaats. Voordat er gedineerd kon worden, w...

Sint Nicolaas Meijel voorop bij OLS in Heythuysen

Schutterij Sint Nicolaas uit Meijel mag in juli als eerste schutterij, na de winnaar van vorig jaar ...

Gemeente wil ledverlichting bij sportvelden vervangen

Het college van de gemeente Peel en Maas wil bijna een half miljoen euro uittrekken voor de vervangi...

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend. De bij de redactie bekende uittips staan hier op een rij.